2016 – 2017 Sokak Modası Nasıl Olacak ?

Henüz sonbahar ve kış aylarının içerisinde bulunmamıza rağmen 2017 yılının ilkbahar ve yaz sokak modası şimdiden şekillenmeye başladı. Bu şekillenme ile birlikte moda olan parçalar bayanlar ile buluşmaya başladı. Sokak modası normal moda akımları ile farklılık göstermektedir. Bu sebeple iki farklı moda akımını bir araya getiren yeni sezonda bayanların ne giymesi gerektiği moda uzmanları tarafından da yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

2017 İlkbahar ve yaz sokak modası Paris moda haftası kapsamında bayanlara ipuçları verecek şekilde açıklanmıştı. Bununla birlikte önümüzdeki sezonda genel olarak yaz aylarında kareli desenlerin çok fazla tercih edileceği ifade edilmekle birlikte floral desenli kıyafetler bu yılında en çok tercih edilen modelleri arasında yer alacak gibi görülüyor.

en-yeni-moda

Sokak modasında genel olarak daha hareketli parçaların kullanılacağı ifade edildi. Bu sayede önümüzdeki yaz sezonunda oldukça hareketli bir yılın bizi beklediği ifade edildi.

2017 ilkbahar yaz sokak modası ile birlikte genellikle hareketli şapkaların da kullanılacağı ifade edildi. Bununla birlikte bahar aylarında trençkotlar çok fazla kullanılacaktır. Alışılmışın dışında olan pantolon eteklerin bahar ve yaz aylarında kullanılacak olması ise şimdiden dikkat çekti. Kullanılan eteklerin kabarık olması prenses havalarının önümüzdeki sezonda da sıklıkla kullanılacağı ifade edilirken bununla birlikte pilili etekler ise çok fazla kullanılacak gibi görünüyor.

sokak-modasi-2017

Bir süredir kullanılan etekler özellikle kareli ve floral desenler ile birleştiği zaman çok daha etkili ve çok daha hareketli bir hal almaktadır. Zarf şeklinde çantalar sokak modasında da rahatlıkla kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra küt burunlu kısa topuklu ayakkabılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Önümüzdeki sezon içerisinde en çok topuklu ayakkabıların içerisine giyilen çorapların kullanılması şimdiden büyük dikkat çekti.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git