2016 Yılı Saç Modası Nasıl Olacak ?

Bayanların güzelliğini etkileyen en önemli faktörlerden birisi ise  saçlar olarak bilinmektedir. Saç modası sürekli olarak değişmektedir. Geçmişten günümüze kadar geldiğimiz zaman bayanların pek çok saç modasını kullandıkları ve farklı görüntülerin ortaya çıktığı ifade edilebilir. Tüm bunlarla birlikte saç modası yıllara göre çeşitlilik gösterebilir. 2016 yılının saç modası da farklılık göstermektedir.

2015 2016 yılının saç modasında genel olarak at kuyrukları sıklıkla görülmektedir. ancak geçen yılda çok fazla kullanılan at kuyruğu modellerinin yanı sıra bu sezon genellikle saçların çok daha aşağıdan ense kısmından toplandığı görülmektedir.

Tüm bunlarla birlikte at kuyruğu olarak kullanılacak olan modellerin düz saçlar ile kullanılması daha maskülen bir  tavır sergileyeceği için bu yılın modasına uyum sağlayabilir. Farklı bir görüntü oluşturacak olan bükümlü saçlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra genel olarak topuz ya da yarı bükümlü saçlara bu yılın modasını anlatan defilelerde de sıklıkla rastlanmış olması dikkat çekmiştir.

2016 – 2017 yılının saç modası dağınık topuzlar ile birlikte şekillenmektedir. ancak bayanların güç sarf etmeden özenmemiş bir şekilde topladığı ifade edilen dağınık toplanmış saçlar özellikle rahat giyinmeyi seven bayanlar tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir.

2016-yeni-sac-modasi

Saçlarda bu sezon ortadan ayrılmış eski havaları yansıtan saçların kullanılması dikkat çekmekle birlikte saçların daha doğal tonlarda olması tercih edilmektedir. Ortadan ayrılmış saçların doğal bir makyaj ile tamamlanması ise oldukça önemlidir. saçlarını açık kullanmak isteyen bayanlarda ise genellikle doğal dalgaların kullanılacağı ifade edilmektedir.

Özenilmemiş gibi görünen bohem tarzını yansıtacak saçlar ile rahat bir görüntü elde etmek mümkündür. Bununla birlikte yapılmış olarak görülen saçlar ile birlikte daha doğal bir görüntü yakalanabilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git