2017-2018 Yeni İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Yıllar geçse de, ne kadar fazla iğne oyası ile en yeni havlu kenarı modelleri yapılsa da, her yıl bir daha yeni ve güzel modeller görmek bizleri sevindiriyor. Havluların kenar kısımlarına yapılan işlemeler, belki de iğne oyası ile işlenen en fazla model diyebiliriz. Bir çok iğne oyası geçmiş yıllarda yapıldı. Fakat özellikle 2017 ve 2017 yeni iğne oyası havlu kenarı modelleri ve örnekleri bakımından biraz daha verimli bir yıl oldu. Çevresinden görüp bu işe yeni başlayan bir çok genç bayan, iğne oyasının güzelliğine kendini kaptırarak çok güzel modeller yapabiliyor. Yeni başlayanlar için bir çok anlatımlı modeller daha önce sizler için vermiştik. İğne oyaları kategorisindeki bir çok anlatımlı model, sizin için yol gösterici olacak.

Havlu kenarı yaparken her zaman size tavsiye ettiğimiz bir şey var. Bu yapmanız değil yapmamanız konusunda. Bazı hanımlarımız, bir havlunun üzerine o kadar fazla işleme yapıyor ki, inanın elinize alınca havlunun kumaşından çok oya iplerinin hissi geliyor. Bu çok yanlış. Çalışmanızı ne kadar sade yaparsanız, yaptığınız işin güzelliği o kadar ortaya çıkar.

2017 ve 2018 yıllarının yeni iğne oyası havlu kenarı modelleri

Geçmiş yıllara nazaran bu yıllarda daha renkli, daha şık ve çok daha detaylı çalışmaların yapıldığı örnekler görmemiz mümkün. Özellikle çiçek ve doğanın eşsiz güzelliklerinden faydalanarak yapılan çalışmalar ağırlıkta. Çiçek, yaprak, dal gibi bir çok kenar oyası, hanımların sürekli tercih edip işlediği şeyler. Fakat son zamanlarda halka şeklinde havlu kenarı modelleri popüler olmaya başladı. Halkalı ve sepetli havlu kenarı örnekleri konusunda size bir çok örnek sunduğumuz bu oya tekniği ile farklı çalışmalar yapmanız mümkün.

İğne oyası işlenen yeni havlu kenarı örnekleri

İğne oyası diğer bütün tekniklere nazaran çok daha detaylı ve zor olmasına karşın, verdiği sonuç bakımından harika bir teknik. Bu teknik ile yapamayacağınız, detaylandırıp işleyemeyeceğiniz şey yok diyebiliriz. Aşağıda size bu teknikle yapabileceğiniz harika modeller paylaşıyoruz. Çiçek ve doğa şekilleri ağırlıklı olmasına karşın, farklı geometrik şekiller de var. Bunlara bakarak siz de farklı işler ortaya çıkartabilirsiniz.

Bir çok iğne oyası örneği görüp beğenmişsinizdir. Eğer çok tecrübeniz yoksa biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden iğne oyası kategorisindeki anlatımlı modellere bir bakın. Bir çok anlatımlı model var. Tekniğinizi geliştirmek ve daha yeni, güzel, farklı işler yapmak için tam bir hazine. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git