23 Adet En Yeni Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Çeyiz hazırlıklarında bulunan genç kızların çeyizlerine koyacakları havluların kenarları mutlak suretle süslemeli ve işlemeli olmadır. Çünkü eskiden beri havlu kenarları dantel oyaları, tığ işi iğne oyaları ile süslenmektedir. Aslında benim en sevdiğim modeller havlu kenarlarında cd pul işlemeli havlu kenarı örnekleridir.

Hediyelik, misafirlik olarak çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır dantel havlu kenarı örnekleri.Çeyiz tepsisinden tutun, söz tepsisine kadar her alanda oyalanmış havlu kenarı örneklerini görebilirsiniz. Havlu kenarı oyalamak daha evvelde söylediğimiz gibi birden fazla teknikle yapılabilir.

Bunlara birer örnek vermek gerekir ise sizlere daha önce havu kenarları kategorimizde paylaşmış olduğum çeyizler için güzel havlu kenarı örnekleri konumuzu inceleyebilirsiniz.

Dantel Havlu Kenarları neden Daha Çok Tercih Edilmektedir ?

Aslında günümüzde dantel havlu kenarı modellerinin yanı sıra revaçta olan örnekler rokoko işleme havlu kenarları, boyama havlu kenarı işlemeleri ve panç işi havlular görmekteyiz. Peki+ neden daha çok tercih ediliyor.

Şunu söylemeliyimki dantel havlu kenarları geçmişten günümüze kadar gelen bir serüvenin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Danteller sehpa örtüleri masa örtüleri hatta bir ara telefon örtüsü olarak bile kullanılmıştır. Dantelin tarihçesi eski olduğundan ve zahmetli bir sürenin arkasından gelen çok şık duran bir güzellik olmasından dolayı havlu kenarı oyalarında daha çok dantel tercih edilmektedir.

Aslında bu biraz alışkanlık ve birazda tercih meselesidir. Günümüzde örgü modelleri olsun iğne oyaları olsun çok fazla model ve örnek olarak biz bayanlar tarafından itinayla yapılmaktadır. Bu yüzden teknolojinin de gelişmesi ile internette kısa bir arama yaparak binlerce farklı ve değişik oya modellerine ulaşabilirsiniz.

Bakmaya Doyamayacağınız Harika Dantel Havlu Kenarı Örnekleri Fotoğraf Galeri

Evet hanımlar sıra geldi sizler için hazırladığımız dantel ile yapılan havlu kenarı modellerini sizlerle paylaşmaya.Galerimizde çok beğeneceğinizi düşündüğüm dantel işlemeli havluları paylaştım umarım sizlerde hoş bulursunuz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git