27 Adet Hayvan Motifli (Süslemeli) Örgü Bebek Patikleri

Patik, çorabın üzerine veya çorap niyetine giyilen ve ayağımızı sıcak tutan örgü işlerine verilen isimdir. Patikler genellikle el dokuması olur. Sıcak tutma işlemini çok iyi gerçekleştirebildiği için özellikle küçük çocuklarda ve bebeklerde çokça kullanılmaktadır. Kim için öreceğinize göre değişen farklı patik modelleri ve desenleri bulunmaktadır.

Hayvan motifli ve süslemeli örgü bebek patikleri nasıl örülür ? Patrik örmek için genellikle şiş kullanılmaktadır. 6 şiş veya 8 şiş ile patik örgüsü gerçekleştirilebilir. Bunun farklı bir tekniği bulunmaktadır ve fakat öğrenmek oldukça kolaydır. Parça parça her bir şiş farklı olarak işlenir ve en sonunda birleştirilir. Bunun yanında tüm parçaları tek tek dokuduktan sonra birleştirmek de mümkündür ve fakat bu daha çok zaman aldığı için çok sık tercih edilmemektedir.

Bebek patikleri şiş yanında tığ ile de patik örülebilir. Tığ ile örülen patikler genelde bebek ve çocuk patikleri olmaktadır çünkü daha sık ilmekli patiklerdir. Böylelikle daha küçük patikler kolayca elde edilebilir.

Çocuk Ve Bebekler İçin Hayvan Motifli Bebek Patiklerinde Modeller

Özellikle çocuklar için kullanılacak olan patiklerin eğlenceli ve çocukları yansıtan modeller olmasına özen gösterilmektedir. En çok kullanılan çocuk patik modellerinden biri de hayvan motifli ve süslemeleri olanlardır.

Hangi hayvanın tercih edileceği çocuğun kişisel isteğine göre değişebilmektedir. Bunun yanında öreceğiniz bebek ve çocuk patiğinde ki hayvanların renkleri de patiğe uydurulabilir. Çocuk patiklerinde en çok hayvan motifli örgü bebek patiklerinin tercih edilmesinin bir diğer nedeni de, bunların örgüsünün diğer modellere göre daha kolay olmasıdır.

Hayvan Motifli (Süslemeli Çocuk Patikleri ) İçin Uygun Olan Renkler

Hangi modelin kullanıldığına da bağlı olarak renk seçimi değişiklik gösterebilir. Yaygın olarak kullanılan pembe ve mavi renklerinin yanında, sarı ve yeşil de kullanılabilir. Ayrıca çocuğun cinsiyetine göre de renk tercihi yapılabilir. Yine eğer kullandığınız modelde birçok farklı desen mevcut ise bu desenleri birbirinden farklı renklerde yapıp, desenlerin daha iyi ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle çocuk patiklerinde kendiliğinden modelli ipler de kullanılabilmektedir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git