28 Adet Şemalı Farklı Kenar Oyası Modelleri

Bu yazımız örgü ve dantel kenar oyalarını seven hanımlar için olacak. Çünkü yazımız içerisinde birbirinden şahane dantel kenar oyaları modelleri ile karşılaşacaksınız. Örgü dantel kenar oyaları bir masa örtüsünde veya bir mutfak havlusu kenarında veya havlu kenarı örnekleri ile birleştirilerek harika sonuçlar ortaya çıkarılabilir.

Zaman geçtikçe her şeyin yenisi çıktığı gibi örgü modelleri, iğne oyaları ve kenar oyalarında da yepyeni örnekler karşımıza çıkmaktadır. Eskiden sandıkların ve günlük yaşamımızın bir parçası olan havlu kenarları için kullanılabilecek en güzel kenar oyası örnekleri de göz alıcı bir şekilde dikkat çekmektedir.

Kenar oyaları ve yapılışlarından bahsetmişken bu oya modellerinden bazıları iğne oyaları, mekik oyaları, nakışlı işlemeler, dantelli ve süslü oyalar en başı çekmektedir.Bu saydıklarımız haricinde birden çok kenar oyası tekniği vardır. Fakat sizler kenar oyası yapmak için tığınızı elinize yeni aldıysanız en kolay modelleri tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Kenar Oyaları En Çok Hangi Örgü Modelleri İçin Kullanılmaktadır ?

Evet aslında bu çok geniş kapsamlı bir soru çünkü elişi örgü dünyası çok geniş bir kitleye ve zevke hitap etmektedir. Ama yinede saymak gerekirse hanımların en çok tercih ettikleri kenar oyalarının kullanım alanları başta bebek battaniyesi kenar oyaları ve bebek battaniyesi kenar süslemeleridir. İkinci sırayı ise havlular almaktadır, neden derseniz çünkü hayatımızın bir parçası haline gelen havlular hem mutfaklarda lavobolarda ve çeşitli alanlarda temizlik amaçlı kullanılmaktadır.

Hal böyle olunca kenar oyalı süslemeli havlularda 2. sırayı kapmış oluyor. Son ve en çok kullanılan kenar oyalarından biride bu diğer bir tabirle şal kenarı tığlama ve süsleme olarak geçiyor. Şal kenarı oyalarıda en çok kenar oyası yapımı örneklerinden biridir. Aslında örnekleri çoğaltmak mümkün fakat biz size en çok aranan ve oyalanan kenar oyalarından bahsettik.

Daha önce sizler için paylaştığımız Kenar İğne Oyası Yapılışı konumuz ilginizi çekebilir.

En Yeni Ve Modern Değişik Kenar Oyası örnekleri Fotoğraf Galeri

Battaniye kenarı süsleme ve oyalama gibi bir fikriniz var ise aşağıda sizler için derlediğimiz kenar oyası örneklerinden yararlanabilirsiniz hemen hemen her çeşit örgü örneğine uyum sağlayacak gösterişli kenar işlemeleri ve süslemeleri bulunmaktadır. Bazılarında ise sizlere kolaylık olması açısından kenar oyası şemalarınıda ekledik umarım kolaylık sağlar kolaylıklar dileriz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git