3 Yapraklı Havlu veya Yazma Oyası Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Oya modellerinin çeşitleri çok fazla. Ben de her gün yaptığım araştırmalar arasında en çok beğeneceğinizi ve yapmak isteyeceğinizi düşündüğüm modelleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Kadınlar genelde zor beğendiği için modeller arasında seçim yapmak da biraz zor oluyor. Aslında hanımların zor beğenmesi ile de çok alakalı bir durum değil. Herkes evine ya da yapacağı kumaşa en çok yakışan modeli bulmak istiyor. Bu konuda size çok hak veriyorum. Çünkü ben de yazma ve ya havlu kenarların yapacağım oyaları titizlikle seçiyorum.

Özellikle daha önce yapmadığım bir model olmasına dikkat etsem de evimde eşine rastlanmamış bir şekil olması da benim için önemli. Ayrıca gelen misafirlerimin de oyaları gördüğünde vereceği tepkilere önem veriyorum. Bu nedenle tüm kadınlar gibi ben de herkesin beğeneceği şekilleri işlemekten keyif alıyorum.

Hem tığ hem de iğne oyası yapmak için bazen yeterli zaman bulunmuyor. İğne oyası biraz daha zahmetli olduğu için hanımlar tığ oyasına yöneliyor. Her ne kadar çok kolay bir iş olmasa da tığ oyasının da kendine öz taktikleri var. Öyleyse bugün de 3 yapraklı havlu ve ya yazma oyası yapımını öğrenelim.

3 yapraklı havlu veya yazma modeli yapımı videolu anlatım

3 Yapraklı Oya Modeli İle Havlu ve ya Yazma Kenarlarını Güzelleştirin

Oya denince herkesin aklına muazzam bir işleme olduğu ve çok güzel göründüğü geliyordur. Oyalar yapıldıkları yeri güzelleştirmek ile kalmıyor, bambaşka bir havaya sahip olmasını da sağlıyor. Bu nedenle evlerimizin her köşesinde kullanabileceğimiz rahat el işleri arasına giriyor. Herkesin bildiği gibi tığ oyası en çok yazma modellerinde kullanılıyor. Havlu kenarlarında da yapılıyor. Fakat sürekli yeni bir havlu almadığımız için bir süre sonra işlenecek alan kısıtlanıyor.

Sürekli oya yapmak istiyorsanız ve artık işleyebileceğiniz tüm alanlar bittiyse başka şekillerde de yapabilirsiniz. Örneğin takı kurdelesi genişliğinde bir kurdele satın alarak örnekleri burada deneyebilirsiniz. Hem saklaması kolay ve pratik olur, hem de gün boyunca boş oturmak zorunda kalmazsınız.

Bu yazı altında paylaştığım video sonrasında 3 yapraklı oya modeli ile havlu ve ya yazma kenarlarını güzelleştirin. Anlatımı dikkatli bir şekilde takip ettikten sonra harikalar yaratabilirsiniz. Aynı zamanda kullanım alanlarını da arttırabilirsiniz.

3 Yapraklı Havlu ve ya Yazma Oyası Nasıl Yapılır ?

3 yapraklı havlu ve ya yazma oyası yaparken ilk olarak oyamızın tığ battısını yapıyoruz. Sonrasında her motif arasına gelecek pinpirikleri yapmaya başlıyoruz. Bu pinpiriklerin olağan sayısı 15’dir. Fakat siz arasının daha açık olmasını istiyorsanız arttırabilirsiniz.

3 yaprağın ikisini aynı bir tanesini farklı renk yaparak güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ama iki rengin de koyu olmamasına özen gösterin. Yoksa boğucu bir çalışma yapmış olursunuz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalmanız dileği ile.

Oya ve Dantel Dünyası’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git