33 Adet Etamin İşlemeli Seccade Örnekleri

Secadde örnekleri olacak bu yazımızın konusu etamin işlemeli seccade modelleri çok aranan ve sevilen örgü örnekleri arasında yerini alıyor.Bizde bu yazımızda etamin işlemeli seccade örneklerine yer vermek istedik. Etamin seccadeler etamin kumaş üzerine işlenerek yapılmaktadır.Delikli olan kendine münashir bir kumaşı vardır. Bu kumaşa işleme deliklerin iç kısımlarından iplik çarpı şeklini oluşturacak şekilde işleniyor.

Etamin seccade örneklerini yapmak işlemek oldukça zevkli ve heyecan veren bir el işi çalışması. Zamanında her genç kızın çeyizinde bir tane etamin işlemeli seccade örneği bulunuyordu.Şimdilerde bu sayı biraz azaldı gibi.Sizler için bazı etamin seccade örneklerini bir araya getirdik. Yapan hanımların ellerine sağlık netten güzel olan modelleri alıntılayarak bir araya getirdik.

Etamin işleme ile sadece seccade örnekleri değil, çok güzel havlu üzerine işlemelerde yapılmaktadır. Kız erkek farketmez gelinlik çağa gelen evlatlarınız için etamin işlemeli elişi örneklerini mutlaka değerlendirin ve çeyiz sandıklarınızı süleyin diyoruz. Veya evinize harika bir etamin işlemeli tablo yapabilirsiniz. Büyüklerimizin evlerinde eskiden olurdu, mutlaka görmüşünüzdür sizde. Sitemizde ve nette biraz araştırma yaparak tablolar üzerine uygulayabileceğiniz harika etamin desenleri ve etamin şablonlarına ulaşabilirsiniz.

Etamin İşlemeli Seccade Örnekleri

Etamin elişinin yapılışı hakkında da sizlere bir makale hazırladık ilerki günlerde etamin işleme nasıl yapılır sorunuza cevabı 1yumak.com web sitemizde detaylı bir şekilde bulabileceksiniz.Yazımızın içinde etamin hakkında ve etamin işi nasıl yapılır bunun hakkında bazı bilgiler vermiştik. Okuyarak aklınızda bir fikir oluşturabilirsiniz. Dilerseniz şimdi el emeği göz nuru etamin işleme seccade örneklerine bir bakalım.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git