3D İğne Oyası Kasımpatı Çiçeği Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar. 3D iğne oyası kasımpatı çiçeği modelini sizlere aktarmak istedim. Herkes iğne oyası yapmaktan zevk alır. Ama normal ve düz modeller bir süre sonra sıkıcı bir hal alabiliyor. Bunun için birbirinden farklı iğne oyası modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Eminim siz de bu modeli denedikten sonra benim gibi çok beğeneceksiniz. O halde hemen başlayalım. Siz de deneyerek evlerinizin ve kullandığınız eşyaların daha gösterişli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu modelin özelliği üç boyutlu olması. Aynı zamanda direk kumaş üzerine yapmayacağınız için her yerde kullanabilirsiniz. Hatta bir şal ucuna yaptıktan sonra çıkartıp başka bir yere de dikebilirsiniz. Bu modellerin en güzel yanı çıkarılabilir olmasıdır. İşlediğiniz eşya bir süre sonra yıpranacaktır, haliyle işlediğiniz oya da o kumaş ile birlikte çöpe gidecektir. Ama kasımpatı çiçeği modelinde emeğiniz hiçbir zaman boşa gitmez. Bir yerden çıkarıp başka bir yere dikebilirsiniz.

İğne oyalarının herkes tarafından tercih edilmesinin birden çok sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi az malzeme ile güzel işçilikler çıkarmaktır. Yani sadece iğne ve ip kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Diğer el işlerinde olduğu gibi kullanılacak malzemelere tonla para harcamanıza gerek yoktur. İşin kalitesi tamamen sizin ellerinizdedir.

iğne oyası kasımpatı çiçeği yapımı detaylı anlatım

Kasımpatı Çiçeği Modeli İçin 3D İğne Oyası

Evet hanımlar. Daha önce üç boyutlu iğne oyaları ile karşılaşmamış olabilirsiniz. Ama bir kere denedikten ve ne kadar güzel bir şey olduğunu gördükten sonra hep yapmak isteyeceksiniz. Biraz önce de bahsettiğim gibi bu modeli fular ya da şal uçlarında kullanabilirsiniz. Tabi farklı bir kullanım alanı olan takılarda da uygulayabilirsiniz. Küpe aparatı alarak birbirinden güzel küpeler yapabilirsiniz.

Belki bu model takılar için biraz büyük olabilir. Siz de kendi bilgilerinizi kullanarak modeli küçültme işleminden geçirebilirsiniz. Ya da büyük modellerden hoşlanıyorsanız aynı yapılışı örnek alabilirsiniz. Zaten aşağıda paylaşmış olduğum videoda tam olarak yapılışını göreceksiniz. Sesli anlatım sayesinde hiç zorlanmadan kasımpatı çiçeği modeli için 3D iğne oyasını öğrenebilirsiniz.

Bu model başlangıcında sihiri halka yapmanız gerekecek. Eğer sihirli halka yapmayı bilmiyorsanız hiç tereddüt etmeyin. Hemen öğrenebileceğiniz bir tekniktir. Tüm modeli bir halka haline getirme özelliğine sahip olduğu için sihirli halka denilmektedir.

3D İğne Oyası Kasımpatı Çiçeği Modeli Yapılışı

3D iğne oyası kasımpatiı çiçeği modeli yapılışını öğrendikten sonra kullanım alanlarını arttırabilirsiniz. Örneğin bu model tesbih uçlarında çok güzel durmaktadır. Tabi bu tamamen sizin zevkinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Bizim verdiğimiz örnekte bu model için dört farklı renk kullanılmış ve oldukça hoş bir görüntü elde edilmiş. Ben benzeri renkleri kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi daha az renkle de yapabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git