3D Tığ Oyası Bülbül Yuvası Modeli

Merhaba arkadaşlar. Günümüzde teknoloji ilerledikçe insanlar da ilerliyor ve her işte farklı bir boyut oluşuyor. El işlerinin en güzelleri arasında bulunan oya modelleri de elbet bu gelişmeye ve modaya ayak uyduruyor. Bilindiği üzere resimler 2 boyutlu olarak yapılırken, yeni çıkan makineler sayesinde 3 boyutlu hale çevrilebiliyor. Eğer üç boyutlu yazıcılar çıktıysa oya işlemeleri neden bu işten ilham almasın dendi ve hemen yeni modeller üretilmeye başlandı.

Belki çok uzun zaman önce de benzer örnekler vardı. Ama kullanılmaya kullanılmaya unutuldu. Bu nedenle ben de yeni dönem modası arasında olan modelleri size hatırlatmak istedim. 2017-2018 yılı içerisinde çok kullanılacak olan üç boyutlu oyalara 3D tığ ooyası bülbül yuvası modeli ile başlamak istedim. Yapılışı konusunda biraz tereddüt etmiş olabilirsiniz. Daha önce bu modele eliniz alışmadığı için zorluk çekeceğinizi düşünebilirsiniz.

Ama hiç sorun yaşamadan örneği rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Biraz uğraştırıyor olması doğrudur. Yani bu modeli bol vaktiniz olan bir zamanda denerseniz daha uygun olacaktır. Elinizin hızına ve öğrenme kaabiliyetinize bağlı olarak yapma süresi otuz dakika bir saat arasında değişkenlik gösterecektir.

tığ oyası ile bülbül yuvası modeli yapımı detaylı anlatım

Bülbül Yuvası Modeli İçin 3D Tığ Oyası

Bülbül yuvası modeli için 3D tığ oyası yaparken motifi kumaştan ayrı olarak yapacağınız hissin kapılmış olabilirsiniz. Eğer bu modellerden daha önce yaptıysanız yapılışları konusunda az çok fikir edindiyseniz kumaştan ayrı bir şekilde de gereken teknikleri kullanarak yapabilirsiniz. Bu sayede sonrasında istediğiniz yere dikersiniz. Ama eğer yapılışını bilmiyorsanız kumaş ile birlikte yapmanızı en azından tam olarak öğrenene kadar farklı bir şeklini denememenizi öneririm.

Diğer oyalardan daha farklı bir görüntüye sahip olduğu için yapması daha zevkli gelecektir. Özellikle ben üç boyutlu modelleri fular uçlarında kullanmayı tercih ediyorum. Aynı zamanda siz takılarınızda da bunu kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da tuhafiye dükkanlarından satın alacağınız küpe aparatları ile çok güzel küpeler yapabilirsiniz.

Kullanım yerlerini kendinize göre belirleyin. Evinizde de nereye daha çok yakışacaksa orada kullanın. Sadece havlu kenarına yapmak isterseniz dikkatli olmanızda fayda vardır. Havlunun sadece köşelerine bu işlemeden yaparsanız daha güzel bir görüntü elde edersiniz.

3D Tığ Oyası Bülbül Yuvası Modeli Yapılışı

Video anlatımı ile desteklediğim bu modeli yaptıktan sonra çok beğeneceğinize eminim. Yapılışında zorlandığınız yerler olabileceği için videoyu dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir. Aynı zamanda sizin de bildiğiniz üç boyutlu oya modelleri varsa benimle paylaşabilirsiniz.

3D tığ oyası bülbül yuvası modeli yapılışını tamamladıktan sonra bülbül yuvası için kolalama işlemine geçmeniz gerekir. Bu işlemi bir kase suya bir kaç damla şeffaf tutkal karıştırarak yapabilirsiniz. Model bittikten sonra kolalı yerlerini ütülemenize gerek yoktur. Fakat bozulmaması adında kalan oyaları ütüleyebilirsiniz.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git