8 parça ip ile örgüden harika bileklik yapılışı

Örgü, hayatımızın hemen hemen her yerine girmeye başladı. Özellikle örgü ile çeşitli takı modelleri yapmak, genç kızlarımız için kendi tasarımlarını ortaya çıkartmak için oldukça önemli bir fırsat. Günümüzdeki gençler, zor beğenen, her şeyin kalitelisini arayan, farklı olmak için yarışan ve sıradan şeylerden hiç hoşlanmayan bir nesil. Takı ve aksesuar konusunda da aynı şeyler geçerli. Bu nedenle, örgü ile farklı ve harika bileklik modelleri yapmak ve onları takmak için de sürekli bir arayış içerisinde olabilirler. Sonuçta bileklik takısı en çok tercih edilen aksesuarların başında geliyor.

Örgü takı modelleri nasıl yapılırsa yapılsın, diğer metal ve farklı iplerden yapılan bilekliklerden çok daha rahat kullanıma sahip olduğu kesin. Kolunuzda sürekli olarak sizi rahatsız eden, sıkan, arada sırada canınızı yakabilen bir aksesuar taşımak istemezsiniz. Daha yumuşak ve bileğinizde varlığı ile yokluğu belli olmayan, kullanımı kolay ve bir o kadar şık bileklikler size, kullanımınız açısından çok daha güzel bir his verecekti.

İple yapılan bileklik yerine örgü bileklikleri tercih edin

Bu bileğinizdeki rahatlık ve sağlığınız açısından çok önemli bir konu. Basit gibi görünüyor değil mi? Fakat, iple yapılan bilekliklerin bileğinize verdiği zararı biraz düşünürseniz anlayabilirsiniz. Eğer bilekliğiniz çok sıkı ise, ince ipler her hareketinizde bileğinizi sıkar ve siz fark etmeseniz de deriniz ve damarlarınıza baskı uygular. Bu da uzun zamanda belli başlı rahatsızlıklara sebep olabilir. Fakat kolay örülen örgü bileklik örnekleri, yumuşak yapısı sayesinde bu gibi şeylere mahal vermez. Kullanımı gayet rahat ve sıkmadan size harika bir aksesuar sağlar.

Anlatımlı kolay örgü bileklik yapılışı

Aşağıdaki video, daha önce hazırladığınız 8 parça örgü iple, çok kısa bir sürede, anlatımlı olarak örgüden bileklik yapılışını size çok kolay bir biçimde anlatıyor. Renk renk ördüğünüz uzun örgü ipleri makrome tekniği ile örerek, çok kullanışlı bir örgü bileklik sahibi olacaksınız. Üstelik örmesi çok kolay. Sizi hiç zorlamayacak.

Bu örnek gibi çok çeşitli modeli videolu olarak sitemizde veriyoruz. Video anlatımlı örgü modelleri 1yumak.com adresinde sürekli olarak güncellenerek sizinle paylaşılmaya devam ediyor. Her gün güncellenen bu güzel çalışmaları incelemeyi unutmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git