Acemiler İçin Kolay Örülebilen Lif Modelleri

El örgüsü ve el sanatları ile yapılmış tığ işi çalışmalarına ilgi ve merak duyan hanımların tek korkusu ben bunu nasıl öreceğim oluyor veya çok şaşalı iğne oyaları gördüğünde aman Allah’ım bunu da nasıl yapmışlar oldukça emek harcamışlar gibi hisler geçirdiğini biliyoruz. Ama malesef hanımlar her işte olduğu gibi örgü tığ işi ve iğne oyaları gibi el işi çalışmalarında başarılı olabilmek ve iddalı çalışmaları yapabilmek için acemilikten çıkarak usta birer örücü olmanız gerekmetedir.

Tabi bunu yapmak içinde işin hamaliyet kısımlarını ve tecrübe kısımlarını atlatmış olmalısınız. Hamaliyeden kastımız daha basit ve kolay örgü örnekleri ile kendinizi tığ işi ve elişi örnekleri yapmak konusunda pratik hız ve tecrübe kazanmanız anlamında kullanıyoruz. Peki örgü ve tığ işine nasıl ve nereden başlamalısınız. Öncelikle kolay lif modelleri örerek veya kolay iğne oyaları oyalayarak kendinizi bu işe ısındırabilirsiniz.

Lif Örmeye Başlarken Hangi Kolay Lif Modelleri Tercih Edilmelidir ?

Tercihiniz liften yana olduysa ve hangi lif modelini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, çok örülen yuvarlak lif modeli örneği yapılışı konumuzu inceleyebilir veya lif modelleri kategorimizi inceleyerek kendinize uygun bir model ve örnek bulabilirsiniz. Ama bize göre yinede sizi çok zorlamayacak üzerinde çok deseni olmayan düz örgü lif örnekleri seçmenizden yanayız.

Bunlar düz sıralı lif örnekleri olabilir konumuzun sonunda sizler için kolay örülen lif örneği videolu anlatım şeklinde sunulmuştur. Dilerseniz bu modelin nasıl yapıldığını videodan inceleyerek sizde aynısını yapmaya çalışabilirsiniz. Oldukça kolay bir örgü lif modelidir. Hayır ben farklı örnekler arıyorum diyenler içinde galerimizde onlarca birbirinden güzel kolay lif modelleri mevcuttur.

Yeni Başlayan Örgü Sever Hanımlara Kolay Ve Pratik Lif Örnekleri

Aşağıdaki örneklerimizin her biri oldukça kolay ve basit örebileceğiniz lif modelleridir. İçlerinden bir tanesini beğenerek hemen örmeye başlayabilirsiniz. Denemek isteyen tüm hanımlara kolaylıklar diliyoruz.

Bonus Olarak Sizlere Kolay Lif Modeli Ve Yapılışı Eğitim Videosu

Yazımızı birde güzel bir kolay lif yapımı videosu ile taçlandırmak istedik. Aşağıda El sanatları youtube kanalından almış olduğumuz bu kolay lif modelini yapanların ellerine sağlık diyoruz. Denemek isterseniz videoyu baştan sona izlemelisiniz. Oldukça güzel ve detaylı bir anlatım olmuş hoşçakalın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git