Altı köşeli yıldız motifli iğne oyası yapımı

Sizlerle sürekli olarak farklı ve çok güzel motifli iğne oyası modelleri paylaşmaya çalışıyoruz. Modelleri araştırırken, size sunmadan önce gerçekten bir farklılığı var mı, sizin yapmanız için uygun mu, daha önce bir paylaşmadığımız ve size bir değer katacak modelleri seçmeye çalışıyoruz. İğne oyası yeni kenar motifleri için çok fazla çiçek örneği var. Mesela bu çiçeklerin bir çoğu aynı tarz, aynı model üzerinden gidilmiş ve sadece renk değişiklikleri yapılarak bir model ortaya çıkartılmış. Bu da aslında değişik bir tarz yaratmaktan çok, aynı şeyi tekrar etmişsiniz gibi oluyor. Ama gerçekten fark yaratacak dokunuşlar yapanlara lafımız yok. Olması gereken de zaten o.

Size bahsedeceğimiz altı köşeli yıldız motifli iğne oyası yapımı da böyle farklı ve güzel bir model. Normal bir çiçek motifinden ziyade, biraz daha doğa dışı bir model. Zaten doğadan olmaması yani çiçek, ağaç, dal gibi şekillere benzememesi onu başlı başına farklılaştırıyor.

Altı köşeli yıldız iğne oyası ile güzel kenar oyaları

Kenar oyaları yapmak için güzel motiflere ihtiyacınız var. Bu motifleri mendil, yemeni, eşarp, peçete gibi modellere uygulayabilirsiniz. Bu yıldız iğne oyası ise biraz daha spor bir model. Günlük kullanımlar için çok güzel. Düz bir baş örtüsü için güzel bir kullanımı olabilir. Renkleri değiştirerek de farklı kombinasyonlar yaparak çeşitlendirebilirsiniz.

Altı köşeli yıldız motifli iğne oyası nasıl yapılır?

Yapımı için aşağıda adım adım inceleyebileceğiniz güzel bir galeri oluşturduk. Modelin sahibi ve yapanı hakkında bir bilgi bulamadık ama bu güzel model için kendisine teşekkür ederiz. Model yıldız ve her köşesi aynı şekilde olduğu için, işleme orta kısımdan yapılmış. Yani yıldızın tam orta kısmından işlenerek yarısı boşta, diğer yarısı da işlediğiniz kumaşın üzerinde kalacak. Bu da güzel bir görüntü veriyor. İşlediğiniz şeyin rengine göre, üstte kalan kısmın rengini zıt rengi yaparak güzel görüntüler elde edebilirsiniz.

Bunun gibi anlatımlı ve güzel iğne oyası modelleri çalışmaları için kategorimize göz gezdirmeyi ihmal etmeyin. Zira çok güzel modelleri kaçırmak istemezsiniz değil mi? Bitirmeden bir şey daha: geçen gün paylaştığımız; kolay pratik iğne kenar oyası yapılışı konusunu da mutlaka inceleyin. O model de çok güzel. Ellerinizin güzel işler işlemesi dileğiyle.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git