Amigurumi Baykuş Nasıl Yapılır ?

Sizlere amigurumi hakkında çeşitli oyuncak yapımları ve örgü aşamalarını anlatmaya devam ediyoruz.Bu yazımızdaki konumuz amigurumi baykuş nasıl yapılır ? Bunu öğrenmeye çalışacağız. Görsellerde anlatılan amigurumi baykuş şekli anahtarlığa uyacak şekilde yapılmış. Fakat siz sayıları ve adetleri değiştirerek farklı boylarda amigurumi baykuş modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi ( crochet ) amigurumi baykuş yaparken bizlere gerekli olacak malzemeler pembe, yeşil ve beyaz iplikler başta olmak üzere anahtarlık yapımında kullanacağımız boncuklar ve klipsler gerekli olacak elbette bir tanede tığ. Malzemelerimizi hazır ettikten sonra amigurumi baykuş yapımına başlayabiliriz.

Size tek tek aşama aşama anlatamasa bile çok detaylı fotoğrafları galerimizde bulabilirsiniz. Zaten amigurumi çalışmaları yapıyorsanız, kolay bir şekilde amigurumi baykuş yapabilirsiniz. Kısaca bahsedecek olursak önce gövde kısmını oluşturduktan sonra göz ve kulak kısımlarını ayrı örerek baykuşumuzun gövdesine birleştireceğiz.

Son olarakda çiçek şeklinde motfilerimizi uygulayarak baykuş anahtarlığımız üst kısmına süs şeklinde uyguluyoruz. Amigurumi baykuş deneyeceklere şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Amigurumi Anahtarlık Şeklinde Baykuş Nasıl Yapılır ?

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git