Amigurumi Kalp Nasıl Yapılır ?

Sevgiyi anlatmanın en güzel ve en kolay yolu kırmızı kalptir. Bu kalp kimi zaman kağıttan, kimi zaman ahşaptan, kimi zaman kurabiyeden yapılır. Ama sevgi en güzel kalp şekliyle anlatılır.

Sevginizi sıcacık bir kalp ile anlatmak isterseniz size örgü kalbi önerebiliriz. Dolu dolu kocaman bir kalp yapmak ve sıcacık sevginizi göstermek istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi yöntem amigurumi örgü tekniği ile yapılan kalptir.

Amigurumi kalp nasıl yapılır ? Konumuz gözünüzü korkutmasın, sandığınız kadar zor bir işlem değil. Sadece elinizde gerekli malzemelerinizin olması ve yazımızı okumanız, kısa zamanda harika bir amigurumi kalp yapmanızı sağlayacaktır.

Amigurumi kalp için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İstediğiniz bir renkte yün
  • Tığ
  • Makas
  • İçine doldurmak için elyaf
  • İşaretleyici
  • Çöp şiş

Amigurumi kalp yapımı tığ  yardımı ve sık iğne ile oluyor. Sık iğnelerin sayısını azaltarak ve arttırarak istediğiniz şekli elde edebiliyorsunuz.

Gelelim şimdi yapımına; amigurumi kalp yapmak için öncelikle sihirli halkasını yaparak başlayabilirsiniz. Sihirli halka yapabilmek için ipi işaret ve orta parmağınızın üzerine dolamalısınız. Doladığınız ipin birleşim yerinden sıkıca tutarak parmağınızdan çıkardığınız zaman sihirli halkayı elde edeceksiniz.

Sihirli halkanın içini sık iğne ile dolduracak ve belirli sıralarda bu sık iğne sayısını artıracak ve azaltacaksınız. Sık iğnelerden oluşturacağınız iki parçayı birleştirerek kalbin üst tarafını oluşturabilir ve daha sonra bu iki parçayı birleştirerek devam edebilirsiniz.

Amigurumi kalp modelinin mantığı içi dolu yumuşacık modeller elde etmektir. Bu nedenle kalbi tamamlamadan önce içine elyaf doldurmanız ve örgüyü ondan sonra tamamlamalısınız. Bu sayede içi elyaf dolu yumuşacık ve kabarık bir örgü kalp elde etmiş olursunuz.

Kalbin içinden geçireceğiniz çöp şişin uçlarına uygulayacağınız farklı renkte iki kalp şeklini kullanarak birde  ok yapabilirsiniz. Amigurumi kalp modeli yapmak ve detaylarını görebilmek istiyorsanız resimli anlatımımızı dikkatlice izleyerek uygulamaya çalışın.

Amigurumi Kalp Yapımı Resimli Anlatım

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git