Amigurumi Minyonlar Örgü Oyuncak Yapılışı

Amigurumi Japon el sanatları arasında yer almaktadır. Amiguruminin anlamı ise kelime kökü bakımından “ami” tığ ile örülmüş anlamına gelmektedir. “Nuigrumi” ise içi doldurulmuş oyuncak anlamına gelmektedir. Tığ ve şiş gibi aletle yardımı ile elde edilen amigurumiler özellikle pek çok kişi tarafından büyük bir zevk ile örülebilmektedir. Kimi zaman çizgi film karakterleri haline bürünen amigurumiler çocukların en sevdiği arkadaşları da olabilmektedir. Özellikle uyku arkadaşı isteyen çocuklar için amigurumi oyuncaklar oldukça kullanışlı olabilmektedir.

Bizde size bugün çocuklarınızın çok sevdiği bir karakteri amigurumi ile minyonlar ( minion) nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Amigurumi sağlıklı oyuncak grupları içerisinde yer aldığından dolayı pek çok anne baba tarafından da kullanılması doğru bulunmaktadır. Animasyon filmler arasında en başta yerini alan minyonlar ( minion) küçük kahramanlar çocukların ilgisini oldukça çekmeyi başardı.

Sizlere aktardığımız bu bilgilerden sonra amigurumi örgü tekniği ile minyonlar oyuncağı nasıl yapılır birazda bundan bahsedelim.Minyon oyuncaklar

 

Amigurumi Minyonlar Nasıl Yapılır ? ( Minion Oyuncak Yapılışı )

Çocukların en sevdiği karakterlerden biri de minyonlardır. Çocuklarınız için amigurumi minyon oyuncaklar tasarlayarak sizlerde onların mutluluğuna ortak olabilirsiniz. Öncelikle amigurumi minyon oyuncak yapmak için bir sihirli halkaya ihtiyacınız vardır. Sihirli halkanın içerisinde 6 adet sık iğne yapmanız gerekmektedir. İkinci sıraya başladığınızda sık iğneleri artırmak için ikişer defa sık iğne yapmanız gerekmektedir.

amigurumi-minyonlar-minion-oyuncak-yapilisi

Böylece ikinci sırada toplan 12 adet sık iğneniz olacaktır. Üçüncü sıraya başladığınızda bir sık iğne ve bir artırma yapmalısınız. 4. sırada 2. sık iğne ve bir artırma ile örmeye devam etmelisiniz. Her sırada bir sık iğne çoğaltıp ve bir artırma yaparak toplamda 48 adet sık iğne elde etmeniz gerekmektedir.

Amigurumi minyon oyuncak yapılışına başlarken öncelikle vücudunu oluşturmanız gerekmektedir. Vücudu tamamlanan minyon oyuncakların daha sonra kol ve ayakları ayrı ayrı örülmelidir. Son olarak minyonların pantolon ve askıları hazırlanmalıdır.

amigurumi-minyonlar-minion-yapilisi

Minyon oyuncakları istediğiniz renklerde tasarlayabilirsiniz. Fakat minyon karakteri ile uyum sağlamak için sarı, mavi ve beyaz renklerini ağırlıklı olarak kullanmanız doğru olacaktır. Minyon oyuncakların öncelikle sarı gövdesi tasarlanmalıdır.Daha sonra içi doldurulup dikilen gövdenin üzerine göz ve kaş gibi ifadeler işlenmelidir.

Amigurumi Minion ( Minyonlar ) Oyuncak Nasıl Yapılır ? Eğitim Videosu

Amigurumi minion (minyonlar ) oyuncak yapılışı için verdiğimiz bilgilerden sonra birde sizlere örgü minyonlar yapımı videosunu ekledik.Ayrı olarak örülen minyonların tulumları daha sonradan yerleştirilmelidir. Minyon oyuncakların en belirgin özelliği gözlükleridir. Bu nedenle minyonların gözlüklerini de ayrı olarak örmeniz gerekmektedir. Minyon oyuncakların gözlükleri için gri renkli ipleri kullanabilirsiniz. Minyon gözlerini tek ya da çift olarak yapabilirsiniz. Aşağıdaki videodan pratik yapabilir ve detayları görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git