Amigurumi Örgü Emzikli Bebek Yapılışı

Çocuklarınız ve büyüme çağındaki bebekleriniz için amigurumi ile oyuncak bebek yapılışı ve modelleri en güzel ve güvenilir liman diyebiliriz. Her gün biraz daha büyüyen çocuklar, etraflarındaki her şeye merak salarak onları incelemekten çok zevk alıyorlar. Fakat bir sorun var! Ellerindeki her şeyi ağızlarına götürmek, onların tadına bakmaktan da çekinmiyorlar. İşte amigurumi örgü bebek modelleri yapılış teknikleri ve örnekleri sizler ve çocuklarınız için en güvenli liman. Güvenilirliğini onayladığınız, sağlıklı ve doğal ipler ile ördüğünüz oyuncakları bebeklerinize içiniz rahat bir şekilde oynaması için verebilirsiniz.

Sadece ipin sağlıklı ve zararsız olması yetmiyor tabii ki. Oyuncakların üzerine eklediğiniz çeşitli aksesuarlar da önemli. Kolay kopmayan, çok küçük olmayan şeyler eklemelisiniz. Diktiğiniz boncukların, düğmelerin ve buna benzer çeşitli şeyleri çok sıkı dikerek sağlamlaştırmalısınız.

Amigurumi oyuncak bebek modelleri sevimli olmalı

Önemsiz gibi görünse de bu da çok önemli bir konu. Yaptığınız oyuncak bebeklerin görüntüsüne dikkat etmeniz gerek. Bulduğunuz örneklerin nasıl yapıldığından çok, sevimli mi, kötü görüntülü mü, korkunç mu diye mutlaka inceleyin. Hatta bir çıktısını alıp çocuğunuza bir ön izleme bile yapabilirsiniz. Bu sayede nasıl tepki verdiğini, sevip sevmediğini öğrenebilirsiniz. Siz de çocuğunuzun sevmediği, daha sonra oynamayacağı bir amigurumi bebeği boşuna yapmamış olursunuz.

Emzikli amigurumi bebek çok daha güzel

Aslında bakarsanız ekstra şeyler çoğu zaman güzel durmaz. Fakat bu vereceğimiz örnekteki emzik çok sevimli ve güzel olmuş. Çocuğunuzun bebekten kısa sürede bıkmaması için, bir oyuncak üzerinde birden fazla ilgilenebileceği şey olması çok iyi. Bu sayede onunla daha uzun süre oynayıp vakit geçirebilir.

Amigurumi örgü emzikli bebek nasıl yapılır?

Genel olarak amigurumi teknikleri ile örgü oyuncak bebek yapılışı ile bir konu bulabilirsiniz. Çok fazla örnek olmasına karşın adım adım anlatım pek bulunmuyor. Bu yazımızdaki model ise bebeğin her yerinin ayrı ayrı anlatımı mevcut. Bu size çok kolaylık sağlayacak. Fakat ilk başlıyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, amigurumi oyuncak yapımına nasıl başlanır konusunda ilk kez başlayacaklar için güzel bir anlatım var. Bu başlangıç modeli size çok yardımcı olacak.

Diğer amigurumi hakkındaki konularımızı da aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

Amigurumi örgü oyuncak arı maya nasıl yapılır?

Amigurumi örgü kalem süsü yapılışı

Amigurumi oyuncak maymun nasıl yapılır?

Yukarıdaki linklerde bulunan konular dışında bir çok amigurumi konusu sitemizde mevcut. Arama bölümünden amigurumi yazarak diğer güzel örneklere de ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki adım adım anlarımı gösteren fotoğrafı okumakta zorlanıyorsanız, üzerine tıklayarak daha büyük halini görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git