Amigurumi Örgü Kalem Süsü Yapılışı

Okul çağında çocuğu olanlar çok iyi bilirler, çocuklar her zaman en farklı en güzel kırtasiye malzemelerini ister. Her şeyin en değişiği onlarda olsun, başka bir şeye gerek yoktur.Hepimiz zaman zaman duyarız” falanca arkadaşım şöyle silgi almış”, “filancanın aldığı kalem çok süslüydü bende istiyorum” gibi sözleri. Elbette çocuklarında hakkıdır farklı şeylere sahip olmak ve bu farklılıklarla arkadaşlarını kendisine hayran bırakmak. Bizler kocaman insanlar iken istemez miyiz bunları…

Şimdi sizlere çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz harika bir kalem süsünden bahsedeceğiz. Dışarıda bir sürü kalem süsleri satılıyor ancak en farklı süs sizin çocuğunuzda olsun, üstüne bir de el emeğiniz olsun ister misiniz ? Amigurumi örgü yöntemini birçoğunuz bilirsiniz. Özellikle çocuklara oyuncak yapımı için en çok tercih edilen örgü şeklidir. İçi elyaf doldurulduğu için 3 boyutlu oyuncaklar hazırlanabilir. Peki, aynı yöntemle çocuklarınıza kalem süsü hazırlamaya ne dersiniz?

Çocuklarınız için el örgüsü bir kalem süsünden daha farklı ve özel bir hediye yoktur bizce. Hem çocuğunuza kendi elinizin emeğiyle bir şeyler hazırlamış olursunuz, hem de çocuğunuzun okulda kimsede bulunmayan bir kalem süsü olur. Kalem süsü hazırlamak için elinizde olması gereken malzemeler şunlardır;

İstediğiniz renkte ip
Elyaf
Tıp
Siyah boncuk

Amigurumi kalem süsü içinde kullanılacak örgü yöntemi yine sık iğne olacaktır. Yapacağınık minik bir kafanın içine elyaf doldurduktan sonra alt kısmına kaleme geçirilecek genişlikte bir parça daha ekleyip istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Tığ İşi Amigurumi Örgü Kalem Süsü Yapılışı

Bu yöntemi kullanarak çocuklarınıza renk renk ve çeşit çeşit kalem süsleri hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuzun hayran kalacağı bir kalem süsü hazırlamak istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, web sitemizde kısa bir arama yaparak çeşitli amigurumi örgü tekniklerine ulaşabilirsiniz. Kalem süsünün yapılışını detaylı anlatım olarak görmek istiyorsunız. Detaylı kalem süsü yapılışı linkimizden ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git