Amigurumi Örgü Nazlı Bebek Yapımı

Kız çocuğu olanlar iyi bilirler, evleri her ne kadar oyuncak bebekten geçilmese de kızlar yine yeniden bebek isterler. O bebeklere bakar, giydirir, doyurur ve süslerler. Anaç duygular bu yaşlardan başlar anlayacağınız.
Kız çocuklarınız için piyasada çok çeşitli bebekler bulabilirsiniz elbette.

Ancak ona kendi ellerinizle bir bebek hazırlamaya ne dersiniz? Hatta belki bunu kızınızla birlikte yapabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu yazımızda size amigurumi örgü tekniği ile Nazlı Bebek yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Kız çocuklarının en çok hoşuna giden bebek türü upuzun saçları olan, güzel bir elbise giydirilmiş ve istedikleri gibi süsleyebilecekleri bebeklerdir.

nazli-bebek-yapimi

Hazır bebekler her ne kadar çocukların ilgisini çekse de evde kendi çabalarıyla hazırladıkları bir bebeğin yerini asla tutamaz. Bu nedenle amigurumi nazlı bebek modelini kızınızla beraber yapabilirsiniz. Kendi emeği de olduğu için emin olun en kıymetli oyuncak bebeği haline gelecektir.

Nazlı bebek için gereken malzemeler şunlardır;

1- Ten rengi ip (vücut için)
2- İstediğiniz renklerde ip(elbisesi için)
3- Siyah boncuk
4- Tığ
5- Boncuk elyaf
6- Saçları için sarı ip

Amigurumi nazlı bebeğimizin yapımı için kullanıcalak teknik her zamanki gibi sık iğne ve tekli trabzan olacaktır. Bebeğimizi oluşturmamız için tek yapmamız gereken sayılarını azaltmak ve çoğaltmaktır. Nazlı bebeğimizin baş, gövde, kollar ve bacaklar kısmını ayrı ayrı örelim ve bitmesine yakın içine boncuk elyaf koyarak kapatalım. Ardından dilediğiniz modelde elbisesini yapabilirsiniz.

Elbiseyi bebek ile birleştirerek sabit yapmak ya da farklı elbise seçenekleri için ayrı bir elbise örmek tamamen sizin tercihinize kalmış. Eğer kızınız için daha detaylı bir oyuncak tasarlıyorsanız, Nazlı bebeğin yanında çeşit çeşit kıyafetlerde örebilirsiniz. Son olarak gözlerini yapıştırıp ağız ve saçlarını diktikten sonra sarı upuzun saçlarını eklemeyi unutmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git