Amigurumi Örgü Oyuncak Ari Maya Nasıl Yapılır ?

Çok sevilen çizgi film karakterlerinden biri olan Arı Maya aynı zamanda çocuklarımızın uzun yıllardır çok sevdiği oyuncaklardan biri. Canımızdan bir parça olan çocuklarımız için sevdiği oyuncakları kendimiz hazırlayabilir ve onların mutluluklarına mutluluk katabiliriz. Aslında oyuncak Arı Maya yapımı çok kolaydır. Amigurumi örgü oyuncak tekniği ile çok kısa bir zamanda ve kolaylıkla yapabileceğimiz bu oyuncağın yapılışını aşağıda sizler için paylaştık.

Amigurumi örgü oyuncak Arı Maya yapmak için malzemelerimiz ; Amigurumi örgü tekniği üç boyutlu oyuncak yapma teknikleri arasında en kolay ve en pratik olanıdır. Çok kısa bir süre içerisinde hazırlayabileceğimiz bu oyuncağın yapılışı sırasında bizim de eğlenceli ve keyifli zaman geçireceğimize emin olabilirsiniz. Hazırlayacağımız Amigurumi örgü oyuncak Arı Maya malzemeleri ise:

Amigurumi Örgü Oyuncak Arı Maya Yapılışı

• Siyah veya sarı renkte Alize Softy ip,
• Bacaklar için vidalı aparat
• Tığ
• Plastik Ayak
• İşaretleyici
• Elyaf

Amigurumi örgü oyuncak Arı Mayayı yapabilmek için öncelikle elleriyle başlamamız gerekmektedir. Sol eli ve sağ eli tamamladıktan sonra ise içlerine vidalı aparatları geçirip dolgun bir görüntü verebilmek için ise sonrasında içlerini elyaf ile dolduruyoruz.Bundan sonra ise yapmamız gereken kol ve bacakları birbirleri ile birleştirmek için gövdeyi doldurmak. Gövdenin içini de elyaf ile doldurduktan sonra en son başı hazırlıyoruz.

Oyuncak Arı Maya Yapılışı Detaylı Anlatım

Sonrasında ise en zevkli kısım olan süslememesine geçiliyor. Gözlerini de yapıştırdıktan sonra amigurumi oyuncağımız çocuklarımızın oynaması için hazır hale geliyor. Çocuklarımızın çok severek oynayabileceği bu oyuncak hem onun elinden düşüremeyeceği en yakın arkadaşlarından biri olacak hem de malzemelerinin onlara zarar vermeyeceğine emin olduğumuz için bizde güven içinde oynamaları seyredeceğiz.

Bütün bu yazıların sonrasına hala nasıl yaparım diye düşünüyorsanız sitemizde bulunan resimleri inceleyerek ufak detayları yakalayabilir ve oyuncağınızı kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git