Amigurumi Örgü Tekniği İle Pembe Panter Yapılışı

Çocuklarınızın oynaması için evinizde yapabileceğiniz örgü oyuncakları siz de çok seveceksiniz. Çocukların seveceği çeşitli çizgi film karakterlerini oyuncak olarak yapabilirsiniz.Buna bir örnek vermek gerekirse örgü pembe panter oyuncak yapmak tam yerinde olacaktır.Amigurumi pembe panter yapılışı için bazı malzemeler gerekli. Öncelikle pembe ve beyaz renkte orta kalınlıkta ip almanız gerekiyor

Oyuncak pembe panterin kolları ve bacakları gövdeyle birlikte örülmesi gerekiyor. Tüm gövdenin örülmesi bittikten sonra, ayaklar ve ellerin dikilerek gövdeyle birleştirilmesiyle oyuncak tamamlanmış oluyor. Boyu toplam 20 cm olacak pembe panterin yüzünde ve gövdesinin ön kısmında beyaz ip kullanmanız gerekiyor. Amigurumi tekniği ile pembe panter yapımı çocuklar tarafından çok sevilen bir çizgi film kahramanı bu yüzden çok iyi bir örgü oyuncak olabilir.

Amigurumi Pembe Panter Oyuncak Yapımı

Eğer, vaktinizin büyük kısmını örme için kullanırsanız, birkaç gün içerisinde sevimli bir örgü oyuncak yapmanız mümkün. Daha önce hiç örgü işi yapmadıysanız, başlangıçta biraz zorlanabilirsiniz. Bu nedenle örgü oyuncağın tamamlanması belirli bir süre uzayabilir. Anca, bu konuda deneyimli değilseniz, oyuncak modelleri arasından daha kolay yapılabilen birini tercih etmelisiniz.

Örgü pembe panter yapılışında, iki adet kulak, iki adet kol, eller, iki adet bacak, gövde, ayaklar ve bir adet kuyruk olması gerekiyor. Eller, ayaklar, kulaklar ve kuyruk ayrıca örülerek dikişle gövdeyle birleştiriliyor. Bunları yaparken sizlere yardımcı olması açısından eklediğimiz fotoğraflardaki detaylara ve anlatıma dikkat etmelisiniz.

Pembe Panter Oyuncak Yapımı Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Pembe panterin dikişle birleştirilmesi gereken bölgelerinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri dikişte kullanılacak ipin rengi ve sağlamlığıdır. Beyaz örgü ipi yalnızca gövde ve yüzde kullanılacağı için dikiş gerektiren herhangi bir bölgede beyaz dikiş ipi kullanılması gerekmez. Örgüyü yaptığınız ipin rengine göre dikişi gerçekleştireceğiniz ipin rengini belirleyebilirsiniz.

Amigurumi Pembe Panter Yapılışı Ve Formülü

Pembe panter örgü oyuncak modelimizin boyu 20cm olacak ve nako marka vizon ve ören bayanın tango modeli iplerini kullanacağız. Eğer uzun örgüler benim işim diyor ve evde küçük bir afacan varsa bu tam size göre.

Formülümüze yukarıdaki gibi başlıyoruz. Çokta fazla zor sayılmaz hanımlar dikkatli bir şekilde uyguladığınızda harika bir oyuncak pembe panteriniz olmuş olacak sabır…

Koyu renkte dikiş ipi kullanmaktan kaçınmanız gerekiyor. Aynı zamanda, dikiş için seçeceğiniz ipin kalın olması da gerekiyor. Aksi halde, oynandığında sonradan dikişle birleştirilen el, ayak ya da kuyrukta kopma söz konusu olabilir. Bu nedenle sağlam ve kalın bir dikiş ipiyle dikiş yapmanız gerekmektedir.

Evet herşeyi tam anlamıyla yaptığınızdan eminseniz uyku arkadaşı pembe panter oyuncak modeli yukarıdaki fotoğraftaki gibi olması gerekiyor. Eğer bir yerde hata var ise aşağıdaki yorum kısmından bize soru ve görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git