Amigurumi Oyuncak Fil Nasıl Yapılır ?

Örgü deyince akla sadece kazak, yelek, hırka gibi modeller gelir. Oysa ki örgü ile aklınıza gelebilecek bir çok şeyi yapabilirsiniz. Bunlardan biri de örgü oyuncaktır. Örgü oyuncak yaparak hem elinizin emeği bir oyuncağı çocuğunuza hediye edebilir, hem de çocuklarınızı çok mutlu edebilirsiniz.Buna bir örnekte biz vermek istedik amigurumi tekniği ile örgü oyuncak fil yapımı hakkında bilgiler aktaracağız.

Amigurumi örgü tekniği, tığ ile yapılan ve içi elyaf ile doldurulan bir uygulamadır. Bu sayede hem 3 boyutlu bir örgü elde eder, hem de yumuşacık oyuncaklar yapabilirsiniz.Bu yöntemle çocuğunuza nasıl bir oyuncak yapacağınızı düşünüyorsanız size hemen yardımcı olabiliriz. İster kızınız, ister oğlunuz olsun fark etmez. Ona tüylü ve yumuşacık bir fil yapmaya ne dersiniz?

Amigurumi fil yapımı hiç de gözünüzü korkutmasın. Sadece birkaç örgü tekniğini bilmeniz ve anlatımları takip etmeniz harika bir fil yapmanıza yardımcı olacaktır.

Amigurumi fil yapabilmek için şu malzemelere ihtiyacınız var ?

-Gri ya da mavi sakal ip
-Tığ
-Makas
-Boncuk elyaf
-İki tane göz
-Beyaz keçe

Amigurumi fil oyuncağını yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey sık iğne yapmayı bilmek. Sık iğne sayısını arttırıp azaltarak filinizi oluşturacaksınız. Yapmanız gereken mavi ya da gri renkte seçtiğiniz sakal ip ile öncelikle bir gövde oluşturmak. Hazırladığınız gövdeyi bitirmenize yakın içine boncuk elyaf doldurmayı sakın unutmayın.

Amigurumi Oyuncak Fil Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Tombul ve yumuşacık bir gövdenin ardından sıra kollara ve bacaklara gelecektir. Onları da elyafla doldurup gövdeyle birleştirdikten sonra başı, kulakları ve hortumuna geçebilirsiniz.Örgünüzü tamamladıktan sonra kulakların iç kısmının ölçüsüne göre istediğiniz renkte kumaş parçaları kesip filin kulağının iç kısmını oluşturabilirsiniz. Son olarak da kestiğiniz keçeler ile göz çukurunu oluşturup üzerine gözleri yapıştırarak harika bir örgü oyuncak fil elde edebilirsiniz.

Amigurumi fil yapılışının detaylı sayıları ve anlatımı için Detaylı amigurumi fil yapımı Anlatım linkimizi tıklayarak sayılara ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.guidecentr.al/make-a-charming-crochet-elephant

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git