Amigurumi Oyuncak Maymun Nasıl Yapılır ?

Sizlere bu konumuzda Amigurumi  maymun nasıl yapılır ? Amigurumi oyuncaklar el işi örgüsü sayılan örgüden oyuncaklardır. Tığ ya da şiş ile örülen modelleri vardır. Maymun, ördek, şirincik, mantar bebekler vb. şekillerde değişik içerikler. Renkli ipler ile örülecek oyuncak modeline göre yapılan el işi oyuncaklarıdır.

Ev süs eşyalarında, biblo olarak, hediyelik eşyalar için, çocukları için daha sağlıklı oyuncaklar isteyen anneler el örgüsü olarak bu örgü oyuncaklardan yapabilirler. Mutfak rafları için süsler, minyatürler, çeyizlik küçük ürünlerin saklanmasında, kokulu sabunluklar için vb. süs ve süs eşyalarının kullanılacağı alanlar için yapılan bir hobi ve el emeği şeklidir.

Amigurumi oyuncak çeşitlerinden biri olan oyuncak maymun hem sevimli hem de pratik yapılışı bakımından tercih edilen örgü oyuncak çeşitlerinden biridir. Renkli ipler ile örülen ,yün ip kullanılmayan, nakış iplerinin kullanıldığı şiş ile örülen örgü modelidir. Tıp ile örmek isteyenler kullanacakları numaraları kalın tutmalılardır.

Amigurumi Maymun Yapılışı Eğitim Videosu

Amigurumi maymun yapımı hakkında ise ilk zincir atımını sık ve 20 adet atılmalıdır. Her katında beşer beşer artan zincir oranıyla amigürimi vücudu oluşturulur. Daha sonraki kafa yapımı aşamalarında 12 adet çekilen zincir ile ikişer ikişer azaltılan zincir sayısı ile baş kısmı meydana gelir.El yapım düğümleri uzun tutulan maymuncukta,ayaklar düz bir zemin olarak örülür.Gözler için tercihe göre renkli düğmeler ya da hazır göz süsleri yapıştırılarak kullanılabilir.

Amigurumi maymun yapımı için maymunumuzun baş kısmının anlatıldığı video

Amigurumi maymun yapımı için maymunumuzun gövde ve kulak kısmının anlatıldığı video

Amigurumi maymun yapımı için maymunumuzun gövde ve kulak kısmının anlatıldığı video

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git