Amigurumi Oyuncak Ördek Nasıl Yapılır ?

Amigurumi bilindiği gibi bir oyuncak yapımı çeşididir. Tığ veya şiş ile örülen anlamına gelen ami ve içi doldurulmuş anlamına gelen gurumi kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur.Çocuklar hatta bebekler için; nasıl yapıldığı, içeriğinin ne olduğu bilinmeyen yabancı ülke oyuncakları sağlıklarını tehdit eder niteliktedir.

Bu nedenle o oyuncakları kaldırıp daha sağlıklılarına yönelmek gerekir. Amigurumi oyuncak tekniği ile biraz hayal gücü biraz da el becerisini kullanıp harika tasarımlar oluşturulabilir. Hayvanlar, bitkiler, çocuklarınız en sevdiği çizgi karekterleri yapabilirsiniz. Çocukların en sevdiği hayvan dostlarından biri ördeklerdir. Durum böyle olunca akla tek bir soru gelir. Amigurumi ördek nasıl yapılır ? Yapılacak ilk iş malzemeleri temin etmek olmalıdır.

İlk malzeme iptir. İp seçimi kalın olmalı ve yün, pamuk gibi doğal maddelerden yapılmış olanı tercih edilmelidir. Tığ yada şiş seçimi mutlaka ipe göre olmalıdır ki daha rahat örülsün. Yardımcı olarak ip, keçe, plastik kaş, göz kullanılabilir. Dolgu malzemesini de unutmamak gerekiyor.

amigurumi-detayli-ordek-yapilisi-tarifi

Ölçüleri bilinen daha önce örülmüş bir amigurumi ördek örnek alınarak örülmeye başlanabilir. Plastik göz, kaş, ağız yerine keçe ile daha sağlıklısı yapılabilir. Amigurumi Ördek Yapılışı Detaylı Anlatım linkinden nasıl yapıldığına dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kısaca, amigurumi oyuncaklardan en beğenilen ördek, malzemeleri temin edilip bir de ölçü tablosu edinilerek rahatlıkla örülebilir. Oldukça keyifli yapımıyla hem anneler için hobi hem de çocukları için sağlıklı bir oyuncaktır.

Kaynak : https://amigurumibb.com/2013/06/13/quack-quack-quack/

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git