Amigurumi oyuncak yapımına nasıl başlanır?

Son yıllarda örgü oyuncak yapımı yani amigurumi teknikleri nasıl yapılır bayanlar oldukça fazla araştırmaya başladı. Amigurumi tekniği ile örgü oyuncak yapılışının bu kadar çok merak edilmesi, incelenmesi ve örülmeye başlanmasının sebebi tabii ki yapılan çalışmaların harika bir model olarak orataya çıkması. Fakat bu işi yapmak için biraz tecrübeli ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Amigurumi yapımına başlamak için yuvarlak örgü nasıl örülür öncelikle bunu öğrenmek gerek. Dikkat ettiyseniz bütün oyuncak modelleri yuvarlak hatlara sahip. Yani, yuvarlak olarak örülen modeller içleri doldurularak çok şirin oyuncaklar haline geliyorlar.

Amigurumi yapmak içinizden gelmiyorsa, nasıl yapacağınızı bilmiyor ve üşeniyorsanız, bunu atlatmak için size tavsiyelerimiz olacak. Yapılan çalışmaları mutlaka inceleyin. O kadar güzel ve şirin modeller var ki, gördüğünüzde bayılacaksınız. Amigurumi bebek yapımı için de nasıl başlanır bu tekniği öğrendikten sonra sizin için çok zor olmayacak. Çünkü her model hemen hemen aynı teknikle örülüyor.

Amigurumi örgü oyuncak yapımına başlangıç basit bir anlatım

Tekniği örmeye başlamak için sadece bir kaç adımın nasıl yapıldığını görmek ve bunları incelemek, başlangıç aşaması için size iyi gelecek. Fakat bu çalışmayı yaparken 1 şişle başlanmasına rağmen, bir süre sonra 4 şişe geçiliyor. Bu yüzden ilk kez yapanlar için biraz zorlayıcı olabilir. Sakın pes edip bırakmayın. Çünkü, amigurumi ile kolay ve farklı oyuncak yapılışı sizin için de büyük tecrübeler barındırıyor.

Amigurumi teknikleri sadece kolay oyuncak yapımında kullanılmıyor

Bu tekniği öğrenip bir kaç basit oyuncak yaptıktan sonra, aynı tekniği farklı alanlara da uygulayabilirsiniz. Evinizdeki bir çok şey bu teknik ile renklenebilir. Örneğin; mutfağınızda küçük yuvarlak tabure ve sandalyeler varsa, bu tekniği uygulayarak onları giydirebilirsiniz. Çünkü yuvarlak örgü tekniği ile yapılan her çalışma, diğer düz modellerden biraz daha farklı duruyor.

Amigurumi ile örgü oyuncak yapımına nasıl başlanır?

Aşağıdaki bir kaç adımı izleyerek nasıl başlandığını görebilirsiniz. Sizi zorlayacak tek kısım, az önce de bahsettiğimiz gibi 4 şiş ile örmeye başladığınızda olabilir. Onu da bir kaç tecrübe ile aşabilirsiniz. Yapacağınız harika oyuncakları düşünün. Hatta düşünmenize gerek yok. 1yumak amigurumi oyuncak yapımı ve modelleri kategorisinde sizi bekleyen mükemmel işler var. Hep oyuncakların yapılışını anlatımlı olarak inceleyebilir, hem de harika modellere göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git