Amigurumi Tombik Kedi Yapımı

Çocuklar için birçok oyuncak satın alabilirsiniz. Peki, aldığınız oyuncaklar kendi ellerinizle yaparak çocuklarınıza sunacağınız bir oyuncak kadar değerli ve sıcak olabilir mi?

Evde yapabileceğiniz bir oyuncak hem sizin için keyifli vakit geçirmek anlamına gelecek, hem de çocuğunuzu çok mutlu edecektir. Bu oyuncakları hazırlamak için en kolay ve bilindik yöntem amigurumi örgü modelidir.

Amigurumi yöntemini kullanarak çocuklarınız için çok şirin ve çok komik tombik bir kedi hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız kedi çocuklarınızın en yakın arkadaşı olmayı başarırken, bir yanda da yumuşacık olması nedeni ile çok hoşlarına gidecektir.

Amigurumi tombik kedi yapmak için evinizde olan fazla ipleri kullanabilirsiniz. Amigurumi kedi yapmak için elinizde olması gereken malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 3 farklı renkte pamuklu ip
  • Oyuncağın içine doldurmak için elyaf
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Gözlerini yapmak için 2 siyah boncuk

Amigurumi kedi yapımında kullanıcalak teknikler de oldukça basit. Kedi yapmak için tekli trabzan, sık iğne yapmayı ve zincir çekmeyi bilmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında sayıları azaltarak ya da arttırarak kedinize şekil vereceksiniz.

İşte öncelikle kedinin yuvarlak bedenini yapmakla başlayabilirsiniz. Diğer amigurumi modellerinde olduğu gibi örgünün sonuna doğru içine yeterli miktarda elyaf doldurup öyle tamamlamalısınız. Böylece tombik ve yumuşak bir kedi elde edersiniz.

Bedenini tamamladığınız kedinin aynı şekilde kuyruğunu ve kulaklarını da yaparak tombuk kedi vücudunuza ekleyin. Küçük iki kulağını ve uzun kuyruğunu eklediğiniz yumuşacık kedinizin gözleri için iki siyah boncuk kullanabilirsiniz.

Boncukları kedinin yüzüne diktikten sonra siyah bir ip yardımı ile burnunu, bıyıklarını ve kaşlarını oluşturabilirsiniz. Bu kısmı tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor.

Çocuklarınız için sıcacık ve çok yumuşak bir amigurumi oyuncak yapmak, özellikle de el emeğinizi çocuğunuza armağan etmek işte bu kadar basit.

Amigurumi oyuncaklar hakkında daha detaylı bilgiler ve farklı yapım aşamaları görmek istiyorsanız amigurumi kategorimizi ziyaret ederek farklı modellere ulaşabilirsiniz.

Amigurumi Komik Tombik Kedi Nasıl Yapılır ?

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git