Analı Kızlı Pullu Tığ Oyası Modeli

Merhaba arkadaşlar. Kolay ve yapılışları eğlenceli tığ oyalarını size aktarmaya devam ediyorum. Okuyucularımızdan gelen istekler ve benim araştırmaların sonucu her gün yeni bir model ile karşınızdayım. Eğer siz de bir modelin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız ve bir türlü bulamıyorsanız bana danışabilirsiniz. Kısa bir araştırma sonrasında istediğiniz ürünün, modelin anlatımını eğer mevcutta size sunabilirim. Bu konuda çalışmalarıma devam ederken çok beğendiğim bir örneği sizin de görmenizi istedim.

Genelde yapımları kısa süren modelleri paylaşmayı tercih ediyorum. Çünkü çalışan kadınlar da ya da işi çok olan ev hanımları da tığ oyası yapmak istiyor. Ama her yerde karışık modeller olduğu için yapmaktan vazgeçiyor. Zevkinize, yapabileceğiniz zorluğa göre her türlü tığ oyası modelini web sitemizden bulabilirsiniz. Her modeli deneyerek evlerinizin daha güzel olmasını, tığ oyası ile dolmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda çok ilginizi çekeceğini düşündüğüm analı kızlı pullu tığ oyası modelinden bahsedeceğim. Model yapımında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi tabiki doğru malzemeleri kullanmaktır. Pullar ve boncuklar oya işine girince biraz karmaşık bir hal alabiliyor.

analı kızlı pullu tığ oyası modeli yapımı detaylı anlatım

Analı Kızlı Pullu Model İçin Tığ Oyası

Analı kızlı pullu model için tığ oyası yaparken iki çeşit pul almamız gerekiyor. Biri büyük biri küçük pullara ihtiyacımız olacak. Modelin yapılışında tek pul kullanılacağını düşünmüş olabilirsiniz. Ama boyutları farklı iki pul üst üste geldiği zaman daha şık bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda pulları işleyeceğiniz ürüne göre renklendirebilirsiniz. Genelde gümüş renkler kullanılıyor. Eğer aklınızda özel bir renk yoksa gümüş renk kullanmalısınız.

Bu modeli dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ben daha çok şal kenarlarına yakıştırıyorum. Kış aylarında ya da her mevsimde kullandığınız şalların böyle işlemeler ile bütünlük sağlaması çok farklı bir hava katacaktır. Aynı zamanda özel günlerde giydiğiniz, taktığınız her şeyin üzerinde kullanabilirsiniz. Hepsine fazlasıyla yakışacaktır.

Tığ oyası yaparken bazen zorlandığınızı düşünebilirsiniz. Böyle durumlarda tüm teknikleri doğru uyguladığınıza emin olmalısınız. Aynı zamanda pratik yaparak sürekli daha kolay işleme yolları keşfedebilirsiniz. Eğer çok rahat yollar bulduysanız benimle ve diğer okuyucular ile de paylaşabilirsiniz.

Analı Kızlı Pullu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Analı kızlı pullu tığ oyası modeli yapılışı kumaştan ayrıdır. Yazma ve ya şallarınızdan ayrı olarak yapacağınız bu modeli sonradan dikme işlemi ile kumaşa eklemelisiniz. Eğer bu konuda tereddütleriniz varsa direk kumaş üzerinden başlayabilirsiniz.

Yazmaya sonradan dikilme zorunluluğu olmayan bir modeldir. İlk önce bir sıra zürafa yaparak oyanın temelini oluşturmalısınız. Ardından oyayı trabzan ve zincirlerin bitişiğinden işlemeye başlayabilirsiniz. Bu sayede sonradan dikme işlemi ile uğraşmamış olursunu. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Bir sonraki yazıda görüşmek dileği ile.

İğne Oyası & Dantel Örnekleri’ne bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ediyoruz

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git