Anne Hırkaları Ve Bayan Hırka Motif Ve Modelleri

Günümüzdeki modern tasarımlara karşın, örf ve adetlere bağlılık konusunda hala bir çok model yapılmaya devam ediyor. Makine ve otomasyon ne kadar gelişirse gelişsin, anne ve bayan hırka motif modelleri için hala eskiye atıfta bulunan bir çok örnek görmek mümkün. Basmakalıp modelleri beğenmeyen çok titiz hanımlar, geleneksel modelleri çok sevenler veya geçmiş modeller ve yeni nesil modernize edilmiş motifleri birleştirerek yeni örnekler çıkartmaya çalışan hanımlarımız, anne ve bayan hırkası örnekleri ve motifleri için farklı modeller aramaya devam ediyorlar.

Görünüşte biraz daha yaşlı işi gibi görünse de, örme tekniği ile bir çok eski model yeni bir tasarıma kavuşabiliyor. Modelleri direkt olarak alıp kullanmadan, üzerine bir şeyler katarak ve yeni nesil şeylerle birleştirip örmek standartların dışına çıkmamız için bize gerekli olan şey. Bu yazımızdaki modeller de size bir çok fikir verebilecek güzellikte işler barındırıyor.

Anne hırkalarının motifleri ve desenleri değişik güzellikte oluyor

Nedendir bilinmez, eskiden yapılan her işte bir ağırlık ve güzellik var. Değişik hırkalar için, özellikle de büyükler için hırkalar örmek adına aradığımız hırka örnekleri de bunu doğruluyor. Desenlerin hırka formuna göre uzun olarak örülmesi, geleneklerimizden gelen, kültürümüzü yansıtan modellerin kullanılması da anne ve bayan hırkalarındaki ağırlığın nedenini bize açıklıyor. Örgü ören ananeniz veya aynı yaşlarda olan bir büyüğünüz varsa, size bir hırka örmesini rica edip, yaptığı örneği inceleyebilirsiniz. Eskinin güzelliği ve ağırlığını yansıttığını göreceksiniz.

Bayan hırka modelleri için motif seçimi

Her ne kadar şimdiye dek ev hanımları için bir şeyler söylediysek de, çalışan bayanları da unutmamak gerekir. Her model dışarıda giymek için uygun olmayabilir. Aslında bu üzerine giydiğiniz şeylerle alakalı. Her giydiğiniz giysinin üzerine bu gibi hırkalar seçemezsiniz. İş hırkaları biraz daha triko, biraz daha ince iplerle örülmüş narin modeller olmalı ki, her giydiğiniz şeyin üzerine kullanabilesiniz. Birazdan inceleyeceğiniz modelleri bunlar için uyarlayabilirsiniz.

Bayan ve anne hırka model motifleri

Galeride çok ağır duracak, hırkalar için biçilmiş kaftan diyebileceğimiz çok güzel örnekler var. İp renkleri ile oynayarak bir çok modeli daha güzel bir hale getirmeniz mümkün. Özellikle canlı ve sıcak renklerden çok, daha soft, toprak renkleri gibi renkler seçerek güzel hırkalar örebilirsiniz.

Burada yer alan fotoğraflar yalnızca model çıkartmanız için verilmiş şeyler. Eğer bir modelin nasıl örüldüğünü öğrenmek istiyorsanız, örgü videoları kategorisine bakabilirsiniz. Burada, videolu olarak, bilinen ya da bilinmeyen bir çok modelin anlatımını inceleyebileceksiniz. Daha modern ve günümüz için uygun bir model arıyorsanız, şiş ile timsah sırtı örgü örneği videolu anlatım konusundaki anlatıma göz atabilirsiniz. Çok popüler olan bu modelin anlatımı videolu olarak mevcut. Adım adım takip ederek, hırka veya yelek örgülerinizde nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git