Anne Sütü Arttırma Yolları

Yeni doğum yapmış anne adayları doğum sonrası sütlerinin gelmeyeceği endişesi duyarlar. Fakat bu endişe onların sütlerinin daha az olmasına neden olabilir. Endişe yerine yapılacak bir kaç düzenli uygulama ile böyle bir sorunla karşılaşılmaz. Öncelikle anne adayının bol su içmesi sütünü artıracaktır. Anne ne kadar fazla su içerse süt oranı da ona bağlı olarak artacaktır. Bunların yanı sıra yeşil sebze tüketmek, su oranı yüksek sebze ve meyveler kullanmak sütünüzü artırmada etkili olacaktır. Yapacağınız yeşil sebze yemeklerine koyacağınız bir miktar kıyma yemeğinizin besin değerini artıracaktır. Böylelikle hem sütünüzü artıracak aynı zamanda da sağlıklı besleneceksiniz.

Büyüklerimizden tatlı yemenize dair konuşmaları fazla önemsememenizi öneririz. Çünkü bu tatlılar size sütten daha çok kilo artışı olarak dönecektir. Anne sütü için en öncelikli ve önemli olan mümkün olduğunca fazla su tüketimi yapmaktır. Piyasada da kolaylıkla bulabileceğiniz bir takım süt artırıcı besinler size bu konuda destek olacaktır.

Kesinlikle tatlı ve bu tarz yiyeceklerden uzak durmanızı öneririz. Çünkü anne sütünü arttırma sorununu çözeyim derken fazla kilolarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Doğru beslenip bol su tüketimine de devam ederseniz sütünüzü artırabilmeniz kolay olacaktır. Tüketmenizi önereceğimiz turuncu yiyecekler havuç ve bal kabağı gibi sebzeler sütünüzü arttırmada size yardımcı olacaktır. Özellikle kış aylarında anne olan hanımlar bozayı da kullanabilirler. Ancak karbonhidrat ve protein içeren yiyecekleri düzenli kullanıp yanında da bol su ve psikolojik anlamda da rahat olursanız anne sütü konusunda bir sorun yaşamazsınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git