Aparat İle 40 İğne Oyası Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar. Sizlere aparat ile yapılan 40iğne oyası modelini diğer bir ismi ile 40 iğnenin nasıl yapıldığını anlatacağım. Öncelikle herkesin evinde mutlaka bulunan toplu iğne kutusuna ihtiyacımız olacak. İçerisinde toplu iğnelerin de kalması gerekiyor. İğne kutusunun ortasındaki delikten ipimizi geçirip bir iğne başlığını sarıyoruz. Ardından kısa kalan ipin kutu arkasında olmasına özen göstermelisiniz.

İpi bir iğne başlığından geçirdikten sonra tam karşısındaki rengin de başını sarıyoruz. Kesinlikle aynı hizada olması gerekir. Eğer bu şekilde yapmazsanız mutlaka bir iğne boşta kalacaktır ve model düzgün olarak tamamlanmaz. Bu işlemi toplamda iki defa tekrarlamanız gerek. İpleri sararken çarpraz bir şekilde devam etmeliyiz. Bu ipleri sarmak biraz zor gibi görünüyor. Ama kısa süre içerisinde yapılabilecek bir modeldir.

Genelde aparat ile iğne oyası anlatımını herkes yapmıyor. Bizim de sizinle bu yazıyı paylaşma nedenimiz biçbir yerde açık anlatım olmamasıdır. Yoğun istek üzerine 40 iğne oya modeli aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda da son derece açık bir anlatım ile gösterilmiştir. Vakit kaybetmeden siz de deneyebilir, sonrasında fikirlerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

aparat ile iğne oyası yapımı detaylı anlatım

40 İğne Havlu Kenarı Modeli Nasıl Oyalanır ?

İğneler zaman zaman yerlerinde oynayabilir. Bu yüzden dolama işlemini sıkı bi şekilde yapmanızda fayda vardır. Hatta tüm iğnelerin etrafını sardığınızda bile hala oynuyor olabilir. Maalesef 40 iğne modelinin de zorluğu budur. Sarma işlemini bitirdiğinizde kalan ipi kesebilirsiniz. Artık ona ihtiyacınız yoktur. Bu arada bir de tel tokaya ihtiyacımız var. Tel tokayı iğne kutusunun tam ortasına sabitleyin. Sonrasında kalan ipinizi arkaya almak için kullanın. Son noktada arkada kalan iki ip ucu olması gerekir.

Kalan ipleri birbirine bağlamanız gerekir. Sağlam olması için bir kaç defa düğüm atmanız uygun olacaktır. Yoksa model bozulabilir. Ardından uzun bir iğne kullanacağız. Bu modelde iğne oyasında kullandığınız iğneler kısa kalacaktır. İğneyi yine modelin ortasından geçiriyoruz. Ama bu sefer farklı bir renk kullanmamız daha güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Arkada kalan iplerinizin hepsini düğüm atmanız gerekir. Yoksa model bozulacaktır. Bütün yaptıklarınızın boşa gitmesini istemiyorsanız bu detaylara dikkat etmenizde fayda var. Beyaz ipi mavi iplerin bir altından bir üstünden gelecek şekilde geçirmeliyiz. Bir kaç kere bu işleme devam edeceğiz ve model oluşmaya başlayacak.

Aparat İle 40 İğne Oyası Yapılışı ( Türkçe Videolu Anlatım )

Umarım paylaşımlarının yararlı olduğunu düşünüyorsunuzdur. Ayrıca sizlerin de bana göstermek istediği modeller olursa bunlara memnuniyetle bakacağım. Fikirleriniz benim için önemlidir. Her modeli denedikten sonra işleyişi ile iligli yorum yapabilirsiniz.

Aparat ile 40 iğne oyası yapılışını bu  videoyu izledikten sonra siz de öğrenmiş olacaksınız. Çok yaygın bir model olmadığı için yakınlarınıza da gösterin ve herkes tarafından bilinmesini sağlayın. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Ellerinize sağlık.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git