Atatürk çiçeği ile kare örgü modeli yapılışı

Örgü battaniyeler, yatak örtüleri, peçeteler ve bir çok farklı örgü modeli yapılışı hakkında size oldukça yardım olacak Atatürk çiçeği motifli kare örgü modeli. Bu çiçek adını başlıkta gördüğünüzde ilk kez duymuş olabilirsiniz. Asıl ismi Noel Çiçeği olan Atatürk çiçeği, Atatürk’ün bu güzel çiçeği ülkemizde yetiştirilmesi ve insanlar tarafından tanınması için öncülük etmesi nedeniyle ülkemizde de ismi Atatürk çiçeği olarak kalmış.

Çiçeğin güzelliği, her şekilde ve her şeye uygulanmış. Özellikle çiçek ve doğa şekillerinin kullanıldığı örgü işleri de bu güzel çiçeğin motifi işlemiş. İçinde, değişik kare örgü motifler arayanlar için oldukça farklı bir desen barındırıyor. Çiçeğin harika bir görüntüsü var. Kare modele çiçeğin bire bir aynısını yaptığınızda mükemmel bir görüntü elde edeceksiniz. Ve bu kare modellerle dilediğiniz şeyi yapabilirsiniz.

Kare örgü modelleri ile çok değişik örgüler yapabilirsiniz

Günümüzde hanımlar gerçekten çok yaratıcı. Bir örgü modeli bir çok farklı şekilde kullanabiliyorlar. Bu güzel ve değişik örgü çiçek motifi de sizin için bir çok fikir verecek. İstediğiniz ve kullanmak için heyecanlandığınız her türlü modele entegre edebilirsiniz. Modeli bir bütün olarak kullanabileceğiniz gibi, bir çok kare motif örerek de kullanabilirsiniz.

Bu gibi kare örgü modelleri genellikle battaniye, yatak örtüsü ve bebek battaniyeleri gibi alanı geniş şeylerde kullanılıyor. Ama nadir de olsa renkli peçete modelleri de yapılıyor.

Atatürk çiçeği kare örgü modeli nasıl yapılır?

Kare motifleri yapmak her zaman biraz meşakkatli olur. Çünkü üzerindeki desen çok detaylı olduğu için yapılması da bir o kadar dikkat ister. Ama bittiğinde de örnekteki gibi harika bir görüntü elde edersiniz. Aşağıdaki galeride hem adım adım yapılışını, hem de çiçeğin şemasını inceleyebilirsiniz.

Atatürk çiçeği gerçekte kırmızıdır ve örnek de ona göre yapılmıştır. Ama siz farklılık için daha açık renkler de kullanabilirsiniz. Fotoğraf da bir de pembe örnek görebilirsiniz. O da gayet hoş bir çalışma olmuş. Kırmızı tonlardan yani sıcak renklerden farklı bir renk yaparsınız biraz amacını aşmış olabilirsiniz. Renk seçerken esinlenilen şeyin orjinaline sadık kalmak her zaman daha güzel sonuçlar vercektir.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git