Ayıcık Figürlü Örgü Bebek Battaniyesi Ve Yapılışı

Yeni doğan bebeklere götürülebilecek en güzel hediyelerden biri de el emeği örgülerdir. Özellikle anneannelerin yeni doğan torunları için özenle hazırladıkları bu örgülerden battaniyeyi anlatımımız sayesinde sizde çok kalay yapabileceksiniz.

Bebekler ve çocuklarınıza harika bir ayıcık figürlü ve ayıcık motifleri ile süslenmiş bir bebek battaniyesi yapmak istermisiniz ? O zaman konumuzu soluksuz bir şekilde takip ediniz. Paylaşacağımız hayvan motifli bebek battaniyesi yapılışı anlatımımız çok hoşunuza gidecek daha önce farklı bir alanda da gördüğünüzü zannetmiyorum.

Hemen çok fazla lafı uzatmadan hayvan motifli bebek battaniyesi nasıl yapılır ve hangi malzemelerimiz gerekli olacak sizlere aktaralım. Tabiki ilk olarak istediğiniz renklerden oluşan yumaklar iplikler, 3,5mm bir tığ, siyah boncuklar ve makas bebek battaniyesi yapımı için gerekli olan malzemelerimiz.

Hayvan Motfili Bebek Battaniyesi Yapılışı Detaylı Anlatım

Hayvan mofili bebek battaniyesi örmek için ilk olarak ipi işaret ve orta parmağınızın üzerine dolayın. 2 tane paralel ip olmalı. Dikkatli bir biçimde ipi parmaklarınızdan çıkarın ve iplerin kesiştiği yerden tutun. Oluşturduğunuz halkanın içine tığı takın ve bir ilmek alın. Aldığınız ilmeği halkanın içinden geçirin. Tekrar ilmek alıp bu kez zincir atın. Bir daha tığı halkanın içinden geçirerek ilmek alın ve halkanın içinden geçirin.

Tekrar ilmek alarak bir önceki aşamada yapmış olduğunuz iki ilmeğin içinden geçirin. Böylece ilk sık iğne örülmüş oldu. Bu sık iğnenin yanına aynı şekilde 11 tane daha yapın. Parmağa dolayarak yapılan halkanın açıkta kalan ucunu halkanın orta boşluğunu kapatmak için çekin.Son olarak bil ilmek daha alarak bütün halkaların içinden geçirin. Elde ettiğimiz bu halkanın içine 6 tane sık iğne yapın daha sonra her ilmeğe iki kez batarak 12 sık iğne yapın. İpliğin rengini değiştirip 2 tane ipliğe siyah boncuk takın ve ardından sık iğnelerden birinin üzerine ipi sabitleyin. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan yapın.

Hayvan süslemeli bebek battaniyesinin devamını örmek için sıranın sonuna kadar tüm ilmeklere ikişer kez batarak 24 tane trabzan yapın. Göz için ise 9 trabzan yaptıktan sonra 1 boncuğu da koyup trabzan yapın. Arada 6 trabzan yaparak boşluk bırakın ve yanına tekrar boncukla birlikte 1 trabzan daha yapın. 3 zincir ile başlayın tek bir trabzan üzerine 2 kez batarak bütün halkayı tamamlayacak şekilde aynı tarzda örmeye devam edin. İpliğin rengini değiştirip halkanın etrafını kare olacak şekilde örün. Siyah nakış ipliğiyle ağzını ve burnunu işleyin. Elde ettiğiniz bu kare şekilleri karşılıklı olarak sık iğne ile birleştirin.

Hayvan Motfili Bebek Battaniyesi Yapılışı Fotoğraflı Anlatım

Evet sevgili hanımlar bebek battaniyesi örgülerini seviyorsanız aşağıdaki fotoğraflara bakarak hayvan motif ve süslemeli bebek battaniyesi yapılışının nasıl olduğunu kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. İleriki zamanlarda yapılışına ait video bulabilirsek sizleri bilgilendirmek adına konumuzu güncelleyerek videolu anlatımını da eklemeye çalışacağız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git