Bademli İğne Oyası Modeli Yapılışı

Çok uzun zamandan beri var olan ve her dönem farklı bir model ile işlenen iğne oyaları el işleri arasında en gözde olanlardan biridir. Ben de sizlere bu modeller ile ilgili bilgi vermekten keyif alıyorum. Her zaman yeniliklere açık olan zihnimiz bilgi depolamak için hazır durumda bekliyor. Ben de bademli iğne oyası modelini sizlere aktarmak için sabırsızlanıyorum. Özellikle bu tarz modellerin yapımı kolay olduğu için ben çok tercih ediyorum.

Eğer iğne oyasını ilk defa yapacaksanız farklı materyallerden de yardım alabilirsiniz. Örneğin çatal ile yapılan oya örneklerini de web sitemizden bulabilirsiniz. Bu sayede daha rahat işleme yaparsınız ve kısa sürede öğrenebilirsiniz. Düz modellerden de sıyrılıp gösterişli işler yapmış olursunuz. Yapılış metodları zamanla farklılık göstermiştir. Ama hepsi hemen hemen birbiri ile benzer teknikler ile oluşturulmuştur.

Eğer diğerlerinden daha özel hissetmek istiyorsanız daha zahmetli işlere girmeniz gerekir. Herkesin yapmadığı oyaları denemek, yeni ve zor modelleri başarılı bir şekilde yapmak daha iyi hissetmenizi sağlar. Görenler de hayranlıkla bakmaktan kendini alamaz.

bademli iğne oyası yapımı videolu anlatım

İğne Oyası Modeli İçin Badem Şekilleri

Buradaki iğne oyası modeli için badem şekillerinden yararlanmanız gerekir. Bu şekilleri yapmak da tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Zaten her işe zor diyerek başlarız. Fakat sonrasında kolaylaştığını ve hızlı bir şekilde ilerlediğimizi görürüz. Siz sadece verilen talimatları yavaş bir şekilde uygulayın, doğru teknikleri öğrenin yeter. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

İğne oyası modellerinde genelde çiçek motiflerinden yardım alınır. Böylece herkesin seveceği bir oya işlemesine sahip olursunuz. Ama tüm hanımlardan bir farkınız olması gerektiğini düşünüyorsanız farklı iğne oyaları yapmanız gerekir. Yine de farkınız olması demişken bu konuya açıklık getirelim. Aranızda bir rekabet olması yanlıştır. Sadece herkesin özel olması için kendine ait tekniklerden yararlanması daha doğru olur.

Badem şeklindeki oyalar son derece hoşunuza gidecektir. Eğer hemen bu model ile ilgili daha fazla fikir edinmek isterseniz aşağıda paylaşmış olduğum videodan hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Görsel anlatım daha yararlı olacağı için video paylaşımı yapmak istedim.

Bademli İğne Oyası Modeli Yapılışı

Bademli iğne oyası modeli yapılışı için üç renk kullanmanız son derece uygun olacaktır. Eğer düzenli bir işleme olmasını isterseniz aynı renkleri işlemeye devam edin. Ama bu konuda çok hassas bir yapınız yoksa bir çok farklı rengi bir arada kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Ayrıca modeli tamamlarken küçük düzeltmeler yapmanız gerektiğini unutmayın. Ben kullandığım ipleri genelde işe başlamadan önce gerdirmeyi tercih ediyorum. Böylece daha düz ve güzel bir görüntü oluşuyor. Siz de bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git