Bağcıklı Örgü Bebek Patiği Ve Yapılışı ( Yeni )

Örgü günümüzde de eski zamanlara göre bayağı kullanılmaya başlanılmıştır. Özellikle de torun geleceğini duyan anneanneler ve babaanneler için vazgeçilmez bir duygudur örgü geleneği. Birçok örgü çeşidi vardır. Yelek, süveter, hırka, şapka, patik gibi artık her şeyin örgü modelleri vardır. Biz bugünkü yazımızda size bağcıklı bebek patiği modeli yapılışı ve resimli anlatımı hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle bağcıklı bebek patiği için elimizde istediğimiz renk iplik bulundurmalıyız. Genellikle otuz iki ilmekle başlanıp dört sıra haroşe örülür. Sonraki sırada on düz örülür ve on iki ilmek kesilerek altı ilmek yapılır. Sonrada kalan on ilmek düz örülür. Böylece yirmi altı ilmeğe tamamlayacağız. Sonraki sırada ise ortadaki altı ilmeği kesip 3 ilmek yapacağız.

Böylece patiğimiz yavaş yavaş şeklini almaya başlayacak. Daha sonrada kestiğimiz üç ilmeği bir ilmek yapacağız. Sonra kalan yirmi bir ilmeği yarı yarı ya bölüp iki ayrı parça halinde önce iki sıra düz sonrada sekiz sıra çift lastik örüp bitiririz. İç kapağının yapmak içine yirmi dört ilmekle başlayıp tekli düz on sekiz sıra lastik şeklinde öreriz. Yaptığımız son parçayı içten dikerek patiğimizi tamamlamış oluruz.

Bağcıklı Bebek Patiği Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Bebeklerin ayaklarından kolayca çıkmasın diye ayaklarını sıcacık tutsun diye yapılan bağcıklı bebek patikleri birçok modelle karşımıza çıkmaktadır. Özelliklede değişik renk kombineleriyle göz alıcı bir büyüsü vardır. Bağcıklı bebek patikleri spor ayakkabısı konvers görünümlü bir özelliğe sahip olduğundan bebeklerin ayağında gayet hoş dururlar ve kıyafetlerine değişik bir hava katarlar.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git