Baklava Dilimli Tunus İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü seven hanımların en çok örmeyi sevdikleri örgü teknikleri arasında tunus işi örgü modelleri ve tunus işi bebek battaniyeleri olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bu yazımızda size harika bir baklava dilimli tunus işi bebek battaniyesi yapılışını fotoğraflı anlatım olarak sizlere sunacağız. Örgü bebek battaniyemizin yapılışı çok zor değil hemen bunu başta söylemeliyim.

Yasemin hanımın yapmış olduğu bu güzel tunus işi bebek battaniyesi detaylı fotoğraflarla çok güzel bir şekilde anlatılmış ve resmedilmiş elişi bebek battaniyesi örmek isteyen hanımlar için gerçekten güzel bir kaynak.

Tunus işi örgü modelleri ile küçük yavrularınız için bebek battaniyeleri, bebek yelekleri hatta patik modelleri örebilirsiniz. Aslında bu örgümüzün adı afgan işi örgü modeli olarakta bilinmektedir. Daha fazla bilgi almak için önceki yazılarımızdan olan Tığ İşi Afgan Örgüsü Bebek Battaniyeleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Peki bu güzel afgan modeli tunus işi bebek battaniyes nasıl yapılır ? Bizim örneğimize geçmeden önce tunus işi örgü nasıl örülür ? Yazımızada küçük bir göz atmanız size daha fazla fikir verecektir.

bebek battaniyesi yapımı

Tunus İşi Bebek Battaniyesi Örnekleri Neden Daha Çok Tercih Ediliyor ?

Tunus işi örgülerin çok tercih edilmesinin sebebi birinci olarak görsel olarak çok güzel bir tekniktir ve sağlamdır. Daha sıkı bir örgü olduğundan ve daha kalın olduğundan örgü modelleri arasında çok tercih edilmektedir. Tunus işi örgü teknikleri ile tanıştıktan sonra emin olun vazgeçemeyeceksiniz bir tutku gibi bir şey… Aslında fotoğraflara baktığımda çok farklı örgü örnekleri çıkarılabilir fakat çok fazla konuşarak kafanızı karıştırmak istemiyorum.

Tunus işi örgülere benzeyen bir başka örgü tekniği olan bavyera örgü modeli nedir nasıl örülür ? Konumuzuda sizlere bahsetmeden geçemeyeceğim. Aslında örgü modelleri olsun iğne oyaları ve iğne oyası işleri olsun web sitemizde okadar çok fazla kaynak ve örgü örneği varki saymakla bitmez. Sizleri sıkmadan hemen tunus işi bebek battaniyesi nasıl örülür konumuzun anlatımına geçiyorum.

Tunus İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı Resimli Anlatım

Tunus işi bebek battaniyesinin yapımı fotoğraf sırasına göre şu şekildedir ;

Uzun zincirimizi çekerek başlıyoruz bu zinciri öreceğinin ebadın ölçünün iki katı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğimizdeki gördüğünüz baklava dilimi karelerin ebatlarını büyütmek isterseniz zincire ilmekleri çekerek başlamalısınız örneğimiz sekiz ilmek ile yapılmış. Tunus işi battaniye örme işlemimizdeki diğer kare kısmına başlamak için ise sık iğne ilmeklerimizi kapatacağız, diğer karemiz için ise zincirimizin üst kısmına ilmekleri alarak devam edeceğiz.

Kendi zevkimize göre seçtiğimiz ilk rengimizin baklava dilimli karelerini son kısma kadar bitireceğiz. Diğer farklı rengimizin baklava dilimli karelerine geçerken önce oluşturduğumuz karenin köşe kısmından başlayarak ilmekleri atıyoruz. Toplama kısmında ise baklava dilimli karelerimizi birleitirerek örmeye devam edeceğiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git