Bal Peteği Örgü Modelinin Yapılışı Nasıldır ?

 Bal peteği örgü modeli yapımı görüntü olarak oldukça karmaşık gözüken fakat oldukça basit ilerleyen bir modeldir. Görüntü olarak bal peteğini andırır. Görseli hem eğlenceli bir o kadarda sade bir örnektir. Her örgü de olduğu gibi bu örgümüzde de renk seçeneği size kalmıştır. İsteğe bağlı olarak peteklerin arasına yada petek zincirlerini farklı renklerde yapabilirsiniz.

Çocuklarımızın odaları için onların enerji dolu hallerini yansıtan renkler kullanılarak sizin için de zevkli bir örgü olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü örgüleri giymekten zevk alırız. Özellikle de giysilerimizle olan uyumuna özen gösteririz. Bu yüzden doğru modeller ve renklerle örgüye başlamak oldukça önemlidir.

Bal Peteği Örgüsü Nasıl Örülür Detaylı Anlatım

Bal peteği örgü için hangi malzemeler gerekir. Öncelikle örgümüz için şiş ve istediğiniz renkte ipimize ihtiyaç vardır. Bal peteği örgü modeli için 8 ve katları baz alınmalıdır. İlk sıra düz örülür. Bu sıra arkadan da düz örülerek bir sıra haroşa meydana gelir. Şimdi sıra peteğe petek renginde başlayarak 2 ilmeği boş alıyoruz. 6 düz örüyoruz 2 ilmek boş alıyoruz 6 düz ilmek örüp 2 boş alarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Arka sırada boş ördüğümüz ilmekleri yine boş alıyoruz 6 düz örgümüzü arkadan ters örerek önün düz olmasını sağlıyoruz.

Böylelikle birinci sıra peteğimizin oluşmasını tamamladık. Tekrar aynı 6 sıra örüyoruz önlü arkalı olmak üzere örüyoruz. Şimdi petekleri yapacağız. Bu sırada bütün ilmekleri örerek bir sıra haroşa elde ediyoruz. Petek rengi ipimizle kenar ilmeğini örüp 4 düz 2 boş alıyoruz 6 düz örüyoruz 2 boş alıp 6 düz ilmekle sıra sonuna kadar yapıyoruz. İkinci petek bir önceki peteğin üzerine gelecek şekilde olacak.

Aşağıda paylaşacağımız linkle beraber daha iyi anlayacaksınız. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git