Baloncuklu değişik bebek battaniyesi yapılışı

Örgü modellerinde, özellikle bebekler için değişik bebek battaniyesi örülmesi, bu battaniyeler farklı şekillerde süslenmesi ve kullanması bayanlar arasında oldukça yaygın. Battaniyelerin kapladıkları geniş alanlar, üzerine işlenen motiflerin çok daha belirgin ve daha güzel görünmesini sağlıyor. Bebekler için en çok kullanılan modeller arasında geliyor bebek battaniyeleri. Farklı model oldukça, çok güzel seçenekler ortaya çıktıkça, daha önceden yaptığınız bir kaç model olmasına karşın, yine de örmeden duramıyorsunuz.

Battaniyeler işlenen motifler, değişik modelde örülen bebek battaniyesi örnekleri, görüntü açısından sizi tatmin etmeli. Ördüğünüz ve harcadığınız zamana değmeli. Çünkü bu modelleri bir patikle veya bir küçük çorapla kıyaslayamazsınız. Modelin boyutları büyük olduğundan, harcanan zaman ve emek de artıyor. Örmeye başlayacağınız modelin desenini ve motifini dikkatli seçerek, güzel işler ortaya çıkartmalısınız.

Farklı motifler bebek battaniyeleri için güzel duruyor

Az önce dediğimiz gibi, alan geniş ve modeli tam olarak yansıtıyor. Bu yüzden modelin güzel olması gerek. Küçük örgü modellerinde, bazı hatalar ve kusurlar pek görünmez. Ama battaniyeler, her şeyi açıkça yansıtır. Güzel ve ilgi çekici bir modeli örmek de çok güzel sonuçlar verebilir. Farklılık ve tasarımsal anlamda güzellik her zaman en önemli şey. Aşağıdaki farklı modelli ve anlatımlı bebek battaniyesi de harika bir iş.

Baloncuklu motifiyle değişik bebek battaniyesi anlatımlı

Daha önce görmüş olabilirsiniz. Bu motife herkes bir şey söylüyor. Ama doğru motif ismi baloncuk. Dikkatle incelerseniz, küçük ve yuvarlak, top şeklinde motifler. Çiçek veya herhangi bir bitkinin bir kısmı değil. Renk konusunda dikkatli ve titiz davranmalısınız. Uyumlu renkler kullanın. Örnekteki renkler çok tatlı. Bunları kullanabilir ya da, aşağıdaki galerideki anlatımda kullanılan iplerle de güzel sonuçlar alabilirsiniz. Şimdi bu yeni modelli battaniyenin bebekleriniz için nasıl örüleceğine anlatımlı bakalım;

Adım adım resimli anlatımlı bebek battaniyesi

Yukarıdaki yazılı anlatım sizin için çok faydalı oldu umarım. Çoğu bayan yazılı anlatımı sever fakat resimli olarak da görmek ister. Çünkü ikisi birbirini pekiştirir. Bunun için de aşağıdaki anlatımdan yararlanabilirsiniz. Bu güzel çalışma gibi bir çok çalışmayı da, 1yumak.com bebek örgüleri kategorisinde bulabilirsiniz. Bebekler için çok güzel çalışmalar paylaştık. Bakmadan geçmeyin. Unutmadan; bunun gibi güzel bir battaniye modeli daha arasanız, papatya motifli bebek battaniyesi yapılışı konusunda çok renkli ve canlı bir battaniye var. Kesinlikle kaçırmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git