Bambaşka Orijinal Bir İğne Oyası Modeli

Ev işlerine ara verip tığ ve iğne oyaları ile ilgilenen arkadaşlarım için bambaşka orijinal bir iğne oyası modelini daha paylaşmak istedim. Web sitemizi takip ettiğiniz sürece her gün birbirinden farklı iğne oyası modelleri ve daha başka el işlerini öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bilindiği üzere oya işlemeleri için bulunan modeller çok fazladır. Her birini öğretmek ve detaylarından bahsetmek için sabırsızlanıyorum. Eğer siz de yeni deneyimler yaşamak isterseniz hemen bu modeli denemek ile başlayabilirsiniz.

Tüm hanımlar zahmetli bir iş olan iğne oyasından asla vazgeçmiyor. Özellikle geçmiş zamanlarda daha yaygın olan şimdilerde ise çevrenizde nadir kimselerde rastladığınız iğne oyası nerede kullanılırsa kullanılsın direk uyum sağlıyor. Mesela örgü örerken her modeli kullanamazsınız. Ama iğne oyasını dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bu da daha faydalı bir el işi olduğunun göstergesidir. Bilmediğiniz diğer iğne oyası modelleri için bu siteden yararlanabilirsiniz.

İğne oyasını sadece belirli kumaşlar etrafını işlemek için kullandığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ben çok beğendiğim iğne oyası modellerini düz ve genelde tek renk kıyafetlerim üzerinde de kullanıyorum. Böylece daha farklı ve oldukça şık bir görünüm almasını sağlıyor.

farklı model iğne oyası yapımı videolu anlatım

İğne Oyası Aslında Zor Değildir

Evet. İğne oyası aslında zor değildir. Bu sadece zamanla insanlarda tabu haline gelmiş ve değiştirilmeyen bir düşüncedir. Her işin elbet zorluğu olacaktır. Ama bu işlemeleri yapmakta kararlıysanız zaten kısa sürede tekniğini öğrenirsiniz. Doğru adımları takip ettiğinizde işlemenizi kolay bir şekilde yapmanız mümkün.

Eğer bu el işini ilk defa yapıyorsanız, daha önce hiç karşılaşmadıysanız ve denemediyseniz öğrenmek için doğru bir adreste olduğunuzu söyleyebilirim. İğne oyasına ilk başlayanlar için oya modelleri size çok yardımcı olacaktır. Aynı zamanda iğne ile işlenen her şeyin çok güzel ve dikkat gerektiren bir iş olduğunu unutmayın.

Dikkat etmeniz gereken en önemli detay ipin yeteri kalınlıkta olması ve iğneyi de sakin bir şekilde kullanmanızdır. Belirli düğüm teknikleri vardır. Bu gibi bilgileri öğrendikten sonra attığınız her düğümün çok sağlam olması gerektiğini unutmayın. Modelin bozulmasını istemiyorsanız geriye dönüp düzeltmeler de yapın.

Bambaşka Orijinal Bir İğne Oyası Modeli Yapılışı

Tüm detayları iyice uyguladıktan sonra bambaşka orijinal bir iğne oyası modeli yapılışını öğrenebilirsiniz. Bu model her yerde karşınıza çıkan çiçek şekilleri gibi değildir. Aşağıda paylaştığım video anlatımını yapan kullanıcı İğne Oyası Yapım Aşamaları ve Videoları’na ait olan bu modelden yararlanıp siz de kendinize öz modeller oluşturabilirsiniz.

Bildiklerinizi doğru teknikler ile uygulayıp birleştirdiğinizde harikalar ortaya çıkarabilirsiniz. Ben şimdiden yeni işler yapacak olan hanımlara başarılar diliyorum. Fikirlerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Sağlık ve mutluluk ile kalmanız dileği ile.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git