Bavyera Örgü Modeli Nedir ? Bavyera Örgüsü Nasıl Örülür?

Her bayan örgü örmeyi sevmez ama bazı modeller vardır ki, örgü ve elişi ile hiç alakası olmayanların bile dikkatini çeker ve hoşnut olur.Bu gün sizlere paylaşacağımız konuda tam anlamıyla böyle bir model. Örgü modelimizin ismi bavyera örgü modeli, bavyera örgü modelinin yapılışı oldukça eğlenceli ve kolaydır.

Görünüş açısından da çok hoş ve güzel bir görüntüye sahiptir. Bavyera örgü modeli genellikle koltuk, berjer gibi eşyalarda örtü olarak kullanılması için örülür ve kullanılır. Genel olarak bu modelin sadece şunlar için kullanılır diye bir kısıtlaması yoktur. İsteyen herkes istediği şeyler de kullanabilmektedir.Peki bu güzel örnek nasıl örülür ? Örgü tığ işi çalışmalarında ilk yenileri sunan “1yumak.com” Bavyera örgüsü yapılışı ile ilgilide sizlere güzel bilgiler aktarmaya devam ediyor.

Pekala bavyera örgü modeli nasıl örülür ? Başlangıç örüsü sadece farklıdır ondan sonraki örme işlemleri sürekli birbirini tekrar etmektedir. Örmesi kolay olduğu için yapımı sıkıcı değildir. Bavyera örgü modeli çok kısa bir süre de örülen bir modeldir. Örülen nesne çok çabuk işlem sonuna gelinmektedir. Afgan işin de yapılan eklemeli modeller gibi, Bavyera örgü modelinde de ayrı ayrı örülüp sonradan ekleme işlemi yapılabilmektedir. Tığ veya şiş ile isteğe göre örülebilmektedir.

Bavyera Örgü Tekniği İle Neler Örülebilir ?

Bavyera Örgü Modeli genelde şişe benzeyen kalın tığlar ile örülmektedir. Seçeceğiniz ipler ile ayrı bir ahenk görüntüsü sağlayarak Bavyera örgü modelini daha da ön plana çıkarıp evlerinizi süsleyebilirsiniz. Bavyera örgü modelini ipi tek parmağımıza dolayarak tığ ile tek tek işlenerek örülmektedir. İki tığ veya şiş ile örülmemektedir. Bavyera örgü modelini geniş battaniyeler de genel olarak tercih etmektedirler. Kolay örülüp çabuk bittiği için bir battaniye örmek çok zor olur diye düşünmeyin, yaklaşık olarak bir battaniyeyi iki hafta gibi bir süre de bitebilmektedir.

Bavyera örgü modeli şal olarak da kullanabilirsiniz. Şal ve örtü dışın da bavyera örgü örneği kullanabileceğiniz alanlar; Şal, battaniye, örtü, bere, atkı gibi çeşitli alanlar da kullanabilir şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ayrıca Bavyera Örgü Modelini sepet şeklinde örüp yatak odalarınıza da şıklık katabilirsiniz.

Bavyera Örgüsü Nedir Ve Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım )

Malesef şuanda video yayınlayamıyoruz bavyera örgüsü nasıl yapılır merak eden hanımlar fotoğrafları takip ederek çıkarabileceklerine inanıyorum. Hepinize bol şanslar diliyorum. Takıldığınız noktalar için aşağıdaki formdan bize yazabilirsiniz. Unutmadan iğne oyası ile uğraşan hanımlar iğne oyası kategorimizi gezebilir veya gösterişli çember oyası modelleri konumuzu inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git