Bayanlara Hızlı Saç Uzatma Çözümleri

Hanımlar değişiklik yapmak adına hanımlar saçlarını bir anda karar vererek kestirirler. Fakat daha sonrasında bundan oldukça fazla pişman olurlar ve uzatmak için ellerinden geleni yaparlar. Peki bu mümkün müdür? Bazı saç için hazırlanacak besleyici kürler uygulayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Uzatma işini doğal olmayan yollarda da yapabilirsiniz. Ama hiç bir yapılan uygulama kendi saçınızın rahatlığını ve güzelliğini sağlamaz.

Bayanlar için hızlı bir şekilde saçlarının uzaması  istenmektedir. Size önereceğimiz bir kaç kürle saçınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle sağlıklı beslenmenizi öneririz. Bunun yanı sıra süt, fındık ezmesi, portakal suyu, un ve mayonez den oluşan bir karışım önerebiliriz. Bir kabın içerisinde azar azar bu malzemelerden koyup yoğun bir kıvam olana dek karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın ve sonrasında 10 dakika kadar bekleyin. Şampuanla saçlarınızı yıkayarak durulayın. Bu kürü haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Bir diğeri ise 1 yemek kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı bal, 1 yumurta ve 2 yemek kaşığı dul avrat otunu karıştırın ve biraz ısıtarak saçlarınıza masaj yaparak uygulayın 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayarak yıkayın . Bu tarz kürlerin yanı sıra bir takım yağlar örneğin Hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi yağlar kullanarak ta saçınızın uzamasına destek olabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken saç diplerinize masaj yaparak yıkamanız saçınızın uzamasında etkili olacaktır. Çünkü bu şekilde saç diplerindeki kan akışını hızlandıracağından saç uzamasına da destek olur. Aynı zamanda protein ağırlıklı yiyecekler tüketmekte saç uzamasını çabuklaştırır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git