Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüz hayatının getirdiği zorluklar nedeniyle birçok ailede anne ve babanın çalışması gerekmektedir. Fakat çalışmaya başlayan ailelerde çocuk var ise onu emanet edecek kişinin bulunması oldukça önemli ve bir o kadar da zordur.

Aile büyükleri kimi zaman anneler için büyük şans olsa da böyle bir durum herkes için söz konusu olmayabilir.Böyle çaresiz durumlarda ise kaliteli ve güvenilir bir bakıcı bulmak ve seçmek oldukça zordur.Ebeveynler bakıcı ararken bazı konuların hassasiyetini göz ardı etmemelidir.

Öncelikle çocuğun kendi evinde bakılabilmesini ayarlamak oldukça önemlidir. Evinden çocuğu uzaklaştırmamak ve yatılı bakıcı tercih etmemek de ailelerin ileride sorun yaşamamalarını sağlayacaktır. Çocuğun eve ve ebeveynlere bağlılığını arttıracak bu özelliklerin yanı sıra, bakıcının yaşı ve deneyimi dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Bakıcı seçimi yaparken çocuklara olan sevgisi de çok önemlidir. Bunun yanı sıra sabırlı olması, çocukla beraber oyun oynamaktan hoşlanıyor olması, bunun kendisinin işi olduğunu kabul edilmesi, olası bir olay karşısında soğuk kanlı olabilmesi, güler yüzlü olması, sorumluluklarını iyi bilen biri olması ve çocuk gelişiminden anlayan birinin olması, bakıcıda aranması gereken önemli özelliklerdendir. Ayrıca önemli diğer bir konuda bakıcının sigara içmiyor olmasıdır.

Bakıcı ile görüşmeler yapılırken referanslarına ve bir önceki işinden neden ayrıldığına dair bilgilerin alınması gerekmektedir. Bakıcınızın kaçak olmaması da sizin ve çocuğunuz için oldukça büyük bir önem arz etmelidir. Aynı zamanda evinize kamera sistemi taktıracağınızı mutlaka bildirmelisiniz. Bakıcınız bu durumu kabulleniyor ise kendi vereceği hizmet kalitesine güveniyor anlamına gelmektedir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git