Bebekler İçin Tığ İşi Farklı Örgü Şal Yapılışı

Farklı bebek örgü modelleri dendiğinde hanımlarımızın aklına hep yelek ve hırka geliyor. Halbuki bebeklerimiz için en fazla örülen örgü modelleri bunlar olsa da, farklılık arayan hanımlarımız daha güzel modelleri araştırıp buluyor. Güzellik tabii ki çok göreceli bir kavram. Herkes her modeli beğenip örecek diye bir kural yok. Ama değişik işler ve modeller yapmak sizin için her zaman çok daha faydalı. Sadece model ve  motif olarak değil, çeşit olarak da farklı şeyler bulup örmek çok daha güzel. Örneğin, bu yazımızdaki bebekler için örülebilecek tığ işi farklı örgü şal bu gibi çalışmalara verebileceğimiz örneklerden sadece bir tanesi.

Hırka, yelek, süveter gibi modeller tabii ki çok önemli ve bebekleri koruyan yegane çalışmalar. Bazı modellerin yapısı ve kullanılan ipleri nedeniyle, bebeklerinize giydirip çıkartırken zorlanabilirsiniz. Yani esnek olmayabilirler. Her model aynı değil tabii ki. Bu gibi durumlarda çok daha pratik, çok daha kolay bir model olan şal modelini denemenizi tavsiye ediyoruz. Size fazlasıyla pratiklik kazandıracak.

Bebekler için şal modelleri örgü ile çok daha güzel

Çok daha güzel evet. Çünkü model olarak istediğiniz bir motifi işleyip kendi örneğinizi çıkartabilirsiniz. Şal, taşıma bakımından da çok pratik. Bir el bezi katlıyor gibi katlayıp, çantanıza koyabilir ve kolayca taşıyabilirsiniz. Yer kaplamaz.

Kıvrımlı, girintili çıkıntılı olmayan, yüzeyi düz ve geniş örgü modellerinde, aşağıdaki uzun motifi yapmak çok güzel sonuçlar veriyor. Doğru renk seçiminiz ile de birleşince, ortaya harika işler çıkabiliyor. İster yatay, ister dikey olarak örün, birbirine paralel yapılan desenler göze çok hoş geliyor.

Farklı örgü şal tığ ile bebekler için nasıl yapılır?

Resimli anlatımlı farklı bebek örgüleri, hanımlar için çok pratiklik ve kolaylık sağlıyor. Anlatımın her türlüsü zaten faydalı. Görerek örmek çok daha güzel. Aşağıdaki galeride, motifin adım adım yapılışını inceleyebilirsiniz. En sonraki fotoğrafta, üzerine çizilmiş şemayı da incelemeyi unutmayın. Nerede, nasıl ilmekler atacağınıza dair fikirler alacaksınız.

Anlatımlı örgüler kategorimizde, bu gibi güzel modelleri inceleyip yapmanız için çok fazla makale yayınladık. Buradaki makalelere de bakmadan geçmeyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git