Beyaz Saçlara Soğanlı Kür Nasıl Hazırlanır?

Yaş ilerledikçe kadın erkek demeden herkesin ortak problemi olan saçların beyazlaması dır. Erkekler içinde önemli olmasına rağmen bayanların dayanamadığı bir durumdur. Saçları beyazlayan hanımlar hemen boyatırlar. Evet boyatmaz çözüm ama ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Güzel görünmeyi düşünürken yanlış uygulamalar yapıp saçlarımızın erken dökülmesine neden olabiliriz. Kalitesiz saç boyaları hen saçlarınızın bozulmasına hemde hemde dökülmesine neden olacaktır. Peki beyaz saçlarınızdan soğan kürü ile kurtulmaya ne dersiniz?

Saç beyazlamasının ana nedeni olan saç diplerinde hidrojen peroksitin birikmesi sonucu oluşan katalaz enziminin azalması ile saç beyazlaması başlar. Soğan katalaz enzimi bakımından zengin bir bitkidir. Soğan suyunu saçlarınızda kullanarak beyazlarınızdan kurtulabilirsiniz. Soğan suyuna hiç bir şek karıştırmadan sadece soğan suyunu saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Masaj yaparak uygulama yaparsanız saç diplerinizin soğan suyunu daha fazla emmesini sağlarsınız. Saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınız soğan suyunu yarım saat ve 1 saat arasında bekletin. Saçlarınızda kesin sonuçlar almak için bu uygulamayı haftada 3 gün tekrarlamanızı öneririz.

Soğan suyunu çıkarmak içi meyve sıkacağı kullanabilirsiniz, robottan çekip süzgeç ile süzüp suyunu çıkarabilirsiniz, rendeyip sonrasında yine süzgeçten geçirerek suyunu alabilirsiniz. Soğan suyu saçlarınızdaki beyazların yok olmasını sağlarken bunun yanı sıra saç köklerinde oluşan mikropların ölmesini ve aynı zamanda da saç derinizin bakımını yaparak daha sağlıklı saçlarınızın çıkmasını sağlarsınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git