Bilinen En İyi Zayıflama Yöntemi Nedir ?

Gün geçmiyor ki doktorlar ve diyetisyenler zayıflama konusu ile ilgili yeni bir açıklama yapmasın. O hale geldi ki bu açıklamalar bazı zamanlarda birbiriyle tamamen zıt olabiliyor. Bazı uzmanlar sık sık yemenin faydalı olacağına inanırken bazı uzmanlar ise günde iki öğün ile acıkarak yaşamanın zayıflatacağını iddia ediyor. Asında bir gerçek durum var ki: Hastalık yoktur, hasta vardır.

Yani aslında bünyeden bünyeye değişiklik gösteren bir olgudan bahsediyoruz. Herkesin çevresinde mutlaka vardır, sürekli yemek yiyerek kilo almayan kişiler veya tam aksi durumda olanlarda mevcuttur. Sonuç olarak konuyla ilgili mutlaka bir uzman görüşüne başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şimdi sizinle paylaşacağımız bilgiler sağlık durumu normal ve bünyesi ortalama kabul edilen kişiler için geçerlidir.

en-iyi-zayiflama-diyeti

Sürekli sorulan soru bu en iyi zayıflama yöntemi nedir ? İlk kural mümkün olduğunca hazır gıdalardan uzak durmaktır. Çünkü hazır gıdalar gerek tatlandırılmak gerek raf ömrünü uzatmak maksatlı şeker veya tuzlu maddelerle hazırlanır.

Bu şeker ve tuz genelde vücudun ihtiyacı olan oranın aşılmasına sebep olur. Fazla olarak alınan gıdalar bünyede yağ olarak depolanır ve bu oluşan yağ kütlesi kiloyu oluşturur. İkinci olarak ise öğünlerimizi sabah ve akşam olarak ikiye ayırıyorsak akşam öğününün hava kararmasından önceki vakte gelmesine dikkat etmemiz önemlidir. Bu şekilde bir yaşam tarzı uykumuzu düzenlediği gibi sağlıklı kilo vermemize vesile olur.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git