Bohça Ve Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

Genç kızların özenle hazırladıkları çeyizlerinde olmazsa olmazlarından bir tanesi havlulardır. Bu havlular sıradanlığın çok dışında, el emeği ile süslenmiş olmak zorundadır.Çünkü bohça ve çeyizlik havlu kenarı örnekleri oldukça şık ve modern olmak zorundadır. Havlu kenarı örneklerine ne kadar emek verilirse o kadar iyi hazırlanılmış bir çeyiz demektir. Çeyizlik havlu kenarları seçilirken zevkinize göre alınmış olmanın dışında, yumuşak dokulu, kullanışlı ve dayanıklı olmalıdır. Havlular tek başına değil, bir çift olarak hazırlanır. Evli çiftler için hazırlanan bu havlular eşlere birer tane olmak üzere, farklı renk ve model tercihlerine göre çeyizde yerlerini alırlar.

Bohça ve çeyizler için havlu kenarı modelleri iki şekilde hazırlanabilir. İlki tığ örgüsü ikincisi iğne oyası ile hazırlanmaktadır. Tığ işi daha çabuk ve kolay model verdiğinden genelde tercih edilen el işidir. Fakat iğne oyası da zahmetli olmakla beraber bir o kadar da gösterişlidir. Tığ işi için 4mm tığ ve renkli naylon bobinler. İğne oyası için ise bir adet iğne ve yine tercih ettiğiniz renkte naylon bobinler.

ceyiz-ve-bohcalar-icin-igne-oyalari

Tığ işini tercih ettiyseniz kalın bir model seçmelisiniz. Eski bir çarşaf kenarından yararlanarak model çıkartılabilir. Havlunun rengine göre dantel kenarı yapılmalıdır. Bu renklere bağlı kalınmak istenmiyorsa beyaz bir model üzerine uyumlu renkli kurdele ile de süsleme yapılabilir. Elde hazırlanan bu tığ işi en son havlunun iki ucuna monte edilir.

Gelin Adaylarına Çeyizlik Ve Bohçalık Havlu Kenarı Örnekleri

İğne oyası ile havlu kenarı yapılmak isteniyorsa eğer havlunuzda yer alan renklerden yararlanarak istediğiniz bir modeli yapabilirsiniz. Eğer havlunuz tek renk ise renk seçme konusunda işiniz daha rahattır. Çünkü beyaz, krem, toz pembe, sütlü beyaz gibi seçilen havlu renklerinde her renk naylon ip uyum sağlamaktadır. Modeli hazırlarken havlu kenarı hazırladığınızdan dolayı büyük çiçek motifleri ya da eni büyük zikzak modelleri tercih etmelisiniz.Aşağıdaki galerimizden muhteşem havlu kenarı örneklerine ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git