Bonbon (Pembe Şeker) Modeli Yapılışı

Bonbon şekeri çocukluğumuzdan beri çok sevdiğimiz bir yiyecektir. Hanımların yaratıcılığında sınır yoktur. Hanımlar en çok sevdikleri şeyleri görselde de uygulama anlamında oldukça beceriklidirler. Bonbon şekeri de onlardan biridir. Özellikle bebek örgülerinde görselliği oldukça beğenilen bir örgü modelidir. İstenilen renk çeşidiyle yapabileceğiniz bonbon şeker modeli seveceğiniz bir örgüdür. Peki bonbon şekeri örgü modeli nasıl örülür. Öncelikle örgü için istediğimiz rengi seçerek işe başlayalım. Pembe, kırmızı, turuncu renk konusu sizin tercihinize kalmış. Biz anlatımımızın daha anlaşılır olması için beyaz ve turuncu rengi seçtik.

Bunun için 3 ilmekten oluşan 4 sıra turuncu iplikle 2 sıra beyaz iplikle örüyoruz. Daha sonra beyaz ipliğe geçip 2 ilmek beyaz ipliği düz ördükten sonra ördüğümüz 3 ilmek turuncu ilmeğin ortasındaki ilmeği 4 sıra beyaz ilmeğe gelene kadar söküyoruz. Şişi önden arkaya batırarak düz örüyoruz. Sonra tekrar 3 beyaz ilmek örüyoruz. Yine aynı şekilde turuncu ilmeklerin ortasındaki ilmeği beyaz ipe kadar söküp beyaz ilmeği önden arkaya doğru batarak düz örüp çıkardık. Bonbon şekerleri örgü modelimiz oluşmaya başladı.

Bu işlem ilmeklerin sonuna kadar aynı şekilde devam eder. Örgünün arka yüzünde beyaz ilmekleri ters örerek ön yüze geçiyoruz. Turuncu ipliğe geçip 4 sıra düz örgü örüyoruz. Bonbon şeker örgü modelini oluşturmak için beyaz renk ipimizle biraz önce anlattığımız işlemi tekrarlayarak bonbon şekerlerimizi yapıp örgümüzle ne yapıyorsak bu şekilde tamamlıyoruz. Renk konusu sizin tercihinizdir. İstediğiniz renk kullanabilirsiniz. İsterseniz renk renkte yapabilirsiniz.

Bon Bon Şeker Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Bonbon şeker örgü örneğini yapmak için aşağıdaki videomuzu izlemeniz yeterlidir. Pratik olarak bon bon şeker yani pembe şeker örgüsü detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bu örgü örneğini denemek isteyen arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git