Bonbon Şeker Örgü Örneği Nasıl Örülür ?

Kadınlar için örgü severek takip edilen bir hobi çeşididir. Çünkü hem rahatlama aracı hem zamanın iyi değerlendirilmesi hem de kendilerine ve sevdiklerine karşı el emeği parçalar örmek mutlu olmalarını sağlamaktadır. Birçok örgü modeli vardır fakat bunlardan en dikkat çekici olanlardan bir tanesi bonbon şeker örgü örneği modelidir.

Bonbon şeker örgü örneği görünüm açısından sevimli ve şık bir tarzı olan bu model daha çok bebek bereleri, bebek battaniyesi, genç kız yelekleri gibi ürünlerin örülmesinde tercih edilmektedir. Renk olarak modelde 2 renk aynı anda da kullanılmaktadır. Bebek ürünlerinde kullanılırken pembe, mavi, beyaz gibi renkler kullanılırken yelek gibi modellerde sütlü kahve, kırmızı, bej gibi renkler örgüde modeli gösteren renkler olmaktadır.

Bonbon şeker örgü örneği nasıl yapılır derseniz elimizde bir pembe ve beyaz renklerde ipler olduğunu düşünerek modelin yapım aşamasını anlatabiliriz. İpin kalınlığına bağlı olarak bir şiş numarası seçmelisiniz. Genellikle bu modelin kendini göstermesi ve daha belirgin durması için orta kalınlıkta bir ip ile 5-6 numaralı şiş birlikte kullanılmalıdır. Yelek, bere ya da hangi ürünü örmek isterseniz isteyin yaklaşık 4 sıra kadar lastik örgü yani, 2 ters 2 düz örgü yapmalısınız. Bunun sebebi, ördüğünüz modelde kıvrılma olmamasını sağlamaktır.

bonbon-sekeri-ornegi-nasil-yapilir

Bonbon Şekeri Örneği Örgü Tarifi ? ( Eğitim Videosu )

Bonbon şekeri örneği yapımı ( veya top top örgü modeli ) Lastik örgüden sonra 2 sıra beyaz 4 sıra pembe dün örgü örülmeli. Beyaz iplikten 3 ilmek daha örüldükten sonra 4.ilmeğe geldiğinizde ilmek 5 sıra birden sökülmelidir. Alt sırada sökülmüş halde olan beyaz ilmek, sağ şişin önden arka kısma doğru batırılarak tekrar düz örülür. 3 ilmek daha düz örüldükten sonra hemen yanında kalan ilmek sökme işlemi yapılarak toplanır.

Böylece devam edilir ve beyaz ilmekler pembelerin ortasında olacak şekilde çapraz devam eder. Aşağıdaki videomuzuda takip ederek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git