Boncuklu İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Yapımı

Tüm hanımlar örgü örmek ve oya yapmaktan büyük keyif alır. Özellikle çeşitli kumaşların etrafına işlediğimiz oyalar çok uzun zamandır vardır. Bizler de küçüklüğümüzde annelerimizden ve diğer aile büyüklerimizden öğrendiğimiz el işlerini yapmaktan zevk alırız. Her zaman yeni modeller denemek de yeteneğimizin açığa çıkmasını sağlar. Her ne kadar bir çok model biliyor olsak da içimizdeki merak duygusu ve yenisini öğrenme isteği bizi yeni modelleri öğrenmek için sabırsızlandırıyor. Bizler de size yeni modeller öğretmek için sabırsızlanıyoruz. Bugün de boncuklu iğne oyası mevlüt örtüsü örneği yapmayı öğreneceğiz.

Annelerimiz bu dünyada en kıymet verdiğimiz insanlardır. Özellikle bize öğrettikleri her zaman işimize yarar ve hayatımızı kolaylaştırır. Onlardan öğrendiklerimiz sayesinde evlerimizin her yerini güzelleştirebiliyoruz. Ayrıca geçmiş zamanlarda bizlere ördükleri ve işledikleri oyaları hala kullanıyoruz. El işi olanlar her zaman daha dayanıklı olur. Web sitemizde diğer oya modellerini bulabilirsiniz.

Sizler de yakınlarınızdan öğrendiğiniz ya da kendinize öz modelleri bizimle paylaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile diyalog halinde olmak isterseniz yorum olarak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Sizlere kısa sürede dönüş yapılacak ve yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

tığ ile boncuklu mevlüt örtüsü yapımı videolu anlatım

İğne Oyasları İle Boncuklu Mevlüt Örtüsü Modeli

Örgü ve diğer işlemelerde boncuklardan yararlanabiliriz. Eğer bir el işini daha da gösterişli kılmak isterseniz boncuklu modellerden yararlanabilirsiniz. Böylece daha parlak ve hoş görünecektir. Mutlaka her modelden bir örnek çıkarmayı da ihmal etmeyin. Böylece ihtiyacınız olduğu zamanlarda örneklerin elinizin altında olması işinizi kolaylaştırır. Bazen de rastgele bir şeyler örmek istersiniz ve neler yaptığınıza göz gezdirmek istersiniz. Bu nedenle her modelden biraz örerek bir dolaba kaldırabilirsiniz.

Her zaman yün, ip vb. malzemelerinizi bir arada tutmaya özen gösterin. Aradıklarınızı bulmak için her zaman aynı yere bakmak işlerini çok kolaylaştıracaktır. Ayrıca kullandığınız yünlerin etiketlerini kaybetmeyin. Zira bir daha aynı renkten almak isterseniz markasını ve numarasını hatırlamakta güçlük çekebilirsiniz. Bu nedenle küçük kağıtları saklamakta fayda vardır.

iğne oyası mevlüt örtüsü oyası son derece basittir. Eğer tığ işlemelerinde eliniz iyiyse bu modelde zorlanma yaşamazsınız. Kendinizi çok yeterli bulmuyorsanız da her zaman denemekte fayda vardır. Yapabileceğinizi denedikten sonra göreceksiniz. Elinizin alışması biraz zaman alsa da güzel işler sizi bekliyor.

İğne Oyası Boncuklu Mevlüt Örtüsü Nasıl Yapılır ?

İğne oyası ile yapılmış boncuklu mevlüt örtüsü modeli yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda açık bir şekilde anlatılmıştır. Ören Hanım’ın anlatımı çok açıklayıcıdır. Bu nedenle siz de bu modeli öğrenmek isterseniz hiç zorlanmazsnız. Ayrıca hemen başlamak isterseniz tığ ve iplerinizi hazırlayın. Şimdi videodan yeni bir model öğrenelim.

Genelde masa örtüleri beyaz renktedir. Bu nedenle etrafına işleyeceğiniz modeli istediğiniz bir iple yapabilirsiniz. Hiçbir renk beyazın üstünde kötü durmayacaktır. Çalışmalarınız sırasında ara vermeyi unutmayın. Bir örtüyü tamamlamak için bir kaç gün kullanabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Boncuklu iğne oyaları ile ilgili merakınız var ise iğne oyaları kategorimizden ve tülbent ve yazma kenarları için boncuklu iğne oyaları yazımıza göz atabilirsiniz.Bizimle iğne oyası boncuklu mevlüt örtüsü modelini paylaştığı için Ören Hanım’a teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git