Boncuklu İğne Oyası Mini Kelebek Modeli

Merhaba arkadaşlar. Son zamanların popüler işlemelerinden biri olan iğne oyası, her gün hanımlar tarafından yapılmaya devam ediyor. Bu denli güzel bir işlemenin sanat olduğunu kabul etmek gerekiyor. Neredeyse hiç yoktan çok güzel ürünler elde etmek her zaman mümkün olmuyor. Elbet diğer el işleri de çok güzel ve kullanışlı. Ama asla bir iğne oyasının yerini tutmuyor. Bende bu sanatı devam ettirmek adına her gün sizlere yeni modeller sunmak için çalışmalarıma devam ediyorum. Sizin de memnun kaldığınızı düşündüğüm için bugün bir başka modelden daha bahsetmek istedim.

Özellikle Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan iğne oyaları bir dönem yok olma tehlikesi ile karşılaşsa da yetenekli hanımlar sayesinde tekrar ortaya çıktı. Çok uzun zamandan beri yapılıyor olması da iğne oyasının derin ve güçlü bir tarihi olduğunu ortaya koyuyor. Çıkış noktası ile ilgili pek çok söylem olsa da araştırmacılar henüz iğne oyasının ana vatanının neresi olduğuna açıklık getirmedi.

Eğer bu kadar güzel bir işlemeyi siz de evlerinizde yapıyorsanız, kesinlikle en güzelini yaptığınıza eminim. Yine de daha fazla bilgilenmeniz amacı ile bu yazıda boncuklu iğne oyası mini kelebek modelinden bahsedeceğim. Hem kolay hem de çok şık duran bu modeli hepiniz çok seveceksiniz.

boncuklu kelebek modeli yapımı iğne oyası detaylı anlatım

Mini Kelebek Modeli İçin Boncuklu İğne Oyası

Boncuklu iğne oyası modellerini hepiniz görmüşsünüzdür. Her yerde kullanılmasa da bazı hanımlar bu işlemeleri yapmaktan daha fazla keyif alıyor. İşin içerisine boncuk girince daha zor bir işleme haline geleceğini düşünenler de var. Eğer çok fazla boncuk kullanılıyorsa o model biraz uğraştırabilir. Fakat bir kaç boncuk kullanılarak yapılan modeller, en az düz modellerin yapımı kadar rahattır. Bu nedenle modeli denemeye karar verdiyseniz hiç şüphelenmenize gerek yok.

Mini kelebek modeli için boncuklu iğne oyası yaparken modelin daha düzgün görünmesi için, boncukları geçirdikten sonra atacağınız düğümlerin sağlam olmasına özen gösterin. Sürekli yerinden oynayan ya da sarkan boncuklar hoş bir görüntü vermez.

Kullanacağınız iğnenin kalınlığına göre boncuk seçimi yapabilirsiniz. Delikleri büyük boncuklar kullanırsanız işlemenizi daha rahat yaparsınız. Aynı zamanda bu model diğerlerinden daha küçük olduğu için büyük boncuklar tercih etmeyin. Böylece modelin kibar bir görüntüsü olmasını sağlarsınız.

Boncuklu İğne Oyası Mini Kelebek Modeli Yapılışı

İnci boncukların küçük olanları satın almak ile birlikte işe başlayabilirsiniz. Tabi kendi zevkinize göre başka bir şey de kullanabilirsiniz. Ama renk uyumu olmasına dikkat ederseniz, model bitiminde hoş olmayan görüntüleri engellemiş olursunuz.

Boncuk kullanımı için sorun yaşayan arkadaşlarım var. Boncuklu iğne oyası mini kelebek modeli yapılışında kullanacak olduğunuz boncukların renkleri solabilir ya da çıkabilir. Bunun önüne geçmek için satın aldığınız yerde ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterin.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git