Boncuklu İğne Oyası Örnekleri Ve İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları eskiden beri kadınların vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Eğer bir çeyizde iğne oyası yoksa o çeyiz eksik sayılmaktadır. İğne oyası havlu kenarlarına, tülbent kenarlarına, salon takımlarına ve aklına gelebilecek her türlü çeyiz eşyasına eklenebilmektedir. Eskiden beri iğne oyası ona özel iplerle yapılmıştır ve son zamanlarda bu iplere boncuklar da eklenerek iğne oyaları renklendirilmiştir. Boncuklu iğne oyası modelleri düz iğne oyalarına göre daha az tercih edilmektedir.

Çünkü iğne oyası maalesef ki herkesin yapabileceği bir iş değildir. Zorlu bir el işidir. Sabır ve zaman gerektirir. Öğrenme aşaması uzun zaman alabilir. Öğrenmek için gidilen yolda karşınıza birçok engel çıkabilir. İğne oyası yaparken çok dikkatli olmamız gerekir. En ufak bir yanlış eserimizin kötü görünmesine sebep olur. Bu da tekrar tekrar denememiz anlamına gelir.

Boncuklu İğne Oyası Modelleri Nasıl Yapılır ?

Boncuklu iğne oyasının çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Boncuklu iğne oyası yapmak istediğimizde binlerce örnekle karşı karşıya geliriz. Binlerce iğne oyası çeşidi olduğunda ise aynı zamanda karşınıza milyonlarca yapılış şekli çıkar.Boncuklu iğne oyası dendiğinde akla normal iğne oyasından daha zor bir yapılış şekli gelmemelidir. Normal iğne oyası nasıl yapılıyorsa boncuklu iğne oyası da aynı şekilde yapılacaktır.

Tek bir fark vardır, o da boncuklardır.Bir tülbentte boncuklu iğne oyası yapılacağı zaman önce normal iğne oyası başlangıcı yapılır. İstenirse bitişe kadar bu şekilde devam edilip en son noktaya bitirmeden önce bir boncuk eklenebilir. Bunun dışında farklı yerlere boncuk eklemek istediğimiz zaman da herhangi bir değişiklik yapmadan istediğiniz yere boncuğunuzu ekleyebilirsiniz.

Boncuklu İğne Oyası Modelleri Ve Örnekleri Fotoğraf Galerisi

Eklediğiniz boncuklar iğne oyanızı daha güzel göstermekle kalmayıp daha fazla uğraşılmış da görünecektir. İğne oyasında ne kadar uğraş varsa eseriniz bir o kadar değerli olacak ve aynı zamanda değer görecektir. Sizler için internetten derlediğimiz boncukla yapılan iğne oyası modellerine ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git